Dzień: 7 listopada 2020

XXXII Niedziela zwykła – ogłoszenia

Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.   Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych. Przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.   W poniedziałek rocznica poświęcenia bazyliki na Lateranie, czyli kościoła katedralnego papieża, dlatego też bazylika ta nazywana jest „matką wszystkich kościołów”. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie za papieża i  za cały Kościół.   W tym tygodniu patronują nam: we...

Listopad 2020
« Paź