XXXII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

 

 1. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych. Przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

 1. W poniedziałek rocznica poświęcenia bazyliki na Lateranie, czyli kościoła katedralnego papieża, dlatego też bazylika ta nazywana jest „matką wszystkich kościołów”. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie za papieża i  za cały Kościół.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • we wtorek – św. Leon Wielki, papież i doktor Kościoła;
 • w środę – św. Marcin z Tours:   odpust w Paradyżu;
 • w czwartek – święty Jozafat,  apostoł jedności Kościoła na kresach ;
 • w piątek – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn. Święto Pierwszych Męczenników Polski z początku XI wieku –  Patronów diecezji. Krew ich przyczyniła się do rozkwitu chrześcijaństwa w naszej Ojczyźnie.

 

 1. Z okazji 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msze Święte w intencji Ojczyzny zostaną odprawione w środę o godz. 9:00  i  wieczorem o godz. 18:00.

 

 1. W środy od tego tygodnia będzie odprawiana nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8:30 i  o godz. 17:30.

 

 1. Pogrzeb Antoniego Zabłockiego naszego katechety i „Nadzwyczajnego Szafarza” odbędzie  się  we  wtorek:

–   Msza św. ze względu na restrykcje będzie w kościele tylko dla rodziny i najbliższych o godz. 12:00  oraz  będzie też transmitowana na YouTube;

–   natomiast dalsza część będzie o godz. 13:30 w domu pogrzebowym: Różaniec za zmarłego i ostatnie pożegnanie oraz o godz. 14:00 wyprowadzenie do grobu.

 

 1. W związku z ciągle wzrastającą liczbą chorych na COVID-19 będziemy w dni powszednie oprócz środy odmawiać  RÓŻANIEC o godz. 8:30, prosząc o ustanie epidemii, za chorych i służbę zdrowia.

 

 1. Przypominamy, że dzisiaj:

–   poświęcenie pomników o godz. 15:00 – kapłanów będzie można spotkać obok dzwonu;

–   nauki przed chrztem  –  ostatnie już przed świętami  –   rozpoczną się   o godz. 16:30 w kościele.

 

 1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na renowację ambony w naszym kościele.

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszły do wieczności:

      Lidia Ciastoń

      Józefa Śliska

      Barbara Wołownik

        Módlmy się za nie prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…