Zesłanie Ducha Świętego – ogłoszenia

1. Chrystus Pan po zmartwychwstaniu przygotowywał uczniów do swego odejścia. Obiecał im zesłać swego Ducha, który przypomniał im wszystko to, czego nauczał, przekonał świat o grzechu i sądzie. Duch Pocieszyciel został nam właśnie dziś dany. Otwórzmy się na ten wielkanocny dar i tym samym stańmy się odważnymi świadkami Chrystusowej wiary.

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest misyjnym Dniem Chorych, którego szczególną Patronką jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus – zachęcamy chorych parafian do modlitwy w intencji

1. W poniedziałek w drugi dzień oktawy Zesłania Ducha Świętego obchodzimy wspomnienie NMP Matki Kościoła. Ona, oczekując razem z Apostołami w Wieczerniku na Ducha Świętego, stała się wzorem modlącego się Kościoła.

1. Święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana obchodzimy w czwartek po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Papież Benedykt XVI ustanawiając to święto pragnął, aby przyczyniało się do pogłębienia świętości życia duchowieństwa i stało się inspiracją do modlitwy o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej.

1. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę w przyszłą sobotę i niedzielę. Bliższe informacje na plakacie przy wyjściu z kościoła.

1. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

1. Ponieważ mamy maj, zachęcamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwach majowych, które są odprawiane:
    • w niedziele i święta o godz. 17:00
    • w dni powszednie o godz. 17:30.

1. Wyjątkowo dzisiaj nabożeństwa majowego nie będzie w kościele, ponieważ na cmentarzu są modlitwy za zmarłych z wypominkami o godz. 17:00 –  zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Pamiętajmy, że zmarli czekają na nasze wsparcie modlitewne.

1. Apostolat Zbawczego Cierpienia organizuje i zaprasza na diecezjalną pielgrzymkę do Rokitna dnia 13 czerwca – bliższe informacje u Pani Barbary Buchowskiej bezpośrednio lub telefonicznie :   697 517 118.

Natomiast spotkanie Apostolatu Zbawczego Cierpienia w środę o godz. 16:00 w salce w Domu Katechetycznym.

1. Zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce w intencji Powołań na trasie Sulechów – Rokitno  w dniach 2 – 3 czerwca, br. (sobota i niedziela).  Zainteresowani proszeni są o kontakt w Ks. Tomaszem.

1. Przypominamy, że spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa Krzysztofa – w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

†      Rozalia Jucha                  –       os. Chrobrego

†     Melania Stopińska

†     Rafał Biały

†     Jadwiga Zasiadczyk         –       ul. I Armii

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…