ZAWIERZENIE MINISTRANTÓW

MINISTRANCI I LEKTORZY ZAWIERZAJĄ SWOJĄ SŁUŻBĘ PRZY OŁTARZU 25 maja na Mszy św. o godz. 11:30 została uroczyście wniesiona przez ministrantów i lektorów Ikona Matki Bożej Ozdoby Paradyża. Ministranci będąc na swojej pielgrzymce w Paradyżu otrzymali Ikonę z rąk Księdza Biskupa Stefana Regmunta i obrali Ją sobie za patronkę. Eucharystię celebrowało dwóch kapłanów: ks. Adam (który był głównym celebransem) i ks. Ryszard proboszcz parafii. Aktu zawierzenia dokonał ks. Paweł, pod którego przewodnictwem wszyscy zebrani ministranci i lektorzy odmówili modlitwę: „POWOŁAJ PANIE SPOŚRÓD NAS NOWYCH KAPŁANÓW TWOJEGO KOŚCIOŁA. POMÓŻ WEZWANYM ROZPOZNAĆ TWÓJ GŁOS I DAJ IM MOC, BY POSZLI ZA TOBĄ. MATKO BOŻA PAMIĘTAJ O MNIE! OZDOBO PARADYŻA MÓDL SIĘ ZA NAMI!”. Ponadto podczas Mszy św. dwóch młodszych ministrantów zostało mianowanych na starszych ministrantów, a trzech mianowano do godności lektorów. Na zakończenie Eucharystii wszyscy ministranci oddali hołd swojej patronce poprzez ucałowanie Ikony Matki Bożej Ozdoby Paradyża. B.G.