XIV Niedziela zwykła – ogłoszenia

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Dla wielu rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od modlitwy, Mszy św. i zachowywania Bożych przykazań. Niech nie dyspensuje nikogo od uczestnictwa w Eucharystii ani odległość od kościoła, ani niezorientowanie w rozkładzie nabożeństw. Po przyjeździe na wakacje od razu dowiedzmy się – gdzie jest świątynia i o której godzinie są Msze Święte. Uczestnictwo w niedzielnej liturgii niech ma dla nas charakter szczególnego świadectwa. Pamiętajmy też, że w miejscach sakralnych obowiązuje strój godny, a nie swobodny.

1. W tym tygodniu patronują nam:
  • w środę bł. Marii Teresy Ledóchowskiej,
  • w piątek św. Jan z Dukli, kapłana.

1. Również w tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa.

1. W przyszłą, tj. drugą niedzielą miesiąca taca jak zwykle przeznaczona jest na renowację wejścia głównego do naszego kościoła.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

†      Ryszard Leśniak

†      Józef Osiński

†      Halina Werner

†      Irena Kuszlewska

†      Wanda Mikita

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…