VI Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielka na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy     nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

1. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych dzieci, młodzież i starszych. W naszym kościele są odprawiane:
  • w niedzielę i święta o godz. 17:00
  • w dni powszednie o godz. 17:30.

1. W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli – Dni krzyżowe.

1. Od piątku rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego.

1. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

1. Dzieci z naszej parafii w przyszłą niedzielę przystąpią do I Komunii św. wyjątkowo w dwóch grupach o godz. 9:15  i 11:15. Dlatego naszych parafian nie zainteresowanych I Komunią prosimy o przyjście na inne  Msze św.

1. Próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.:
  • grupa z godz. 11:15 we wtorek, tj. 8 maja o godz. 16:00
  • grupa z godz. 9:15 w czwartek, tj. 10 maja o godz. 16:00.

1. Rodziców, chrzestnych oraz członków rodzin dzieci komunijnych zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi, aby wszyscy mogli przyjąć Komunię św. św. w intencji dzieci. Prosimy o korzystanie ze spowiedzi od poniedziałku do piątku włącznie przed każdą Mszą św., ponieważ sobota to dzień spowiedzi tylko dla dzieci.

1. Spotkania grupy biblijnej odbywają się w środy po Mszy św. wieczornej w salce nad garażami.

1. Natomiast Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 16:00 w salce.

1. Przypominamy, że Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza także na pielgrzymkę do Częstochowy na odpust Matki Bożej Przenajdroższej Krwi – wyjazd z noclegiem 19 maja tj. w sobotę rano. Powrót w niedzielę wieczorem, a koszt wynosi 130 złotych. Zapisy w zakrystii albo u Pani Czesławy Łukaszewskiej – tel. 605 590  Bliższe informacje na plakacie.

1. Zielonogórsko – Gorzowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu zaprasza na nabożeństwo Akatystu do Ducha Świętego, które odbędzie się 19 maja w kościele seminaryjnym, a rozpocznie się o godz. 17:00 adoracją Najśw. Sakramentu.

1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest tradycyjnie na renowację ołtarza głównego w naszym kościele.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

†      Michał Wróblewski         –       ul. Kopernika

†      Zuzanna Gruszka            –       ul. Bronka Kozaka