ROWERAMI DO NOWEJ SOLI

ROWEROWA PIELGRZYMKA DO NOWEJ SOLI I KOŻUCHOWA 24 maja odbyła się druga w tym sezonie rowerowa pielgrzymka grupy 50-PLUS do Nowej Soli i Kożuchowa. W niedzielny poranek po uczestnictwie we Mszy św. o godz. 7:00 wyruszyliśmy w drogę pod przewodnictwem ks. Proboszcza Ryszarda. Trasa została opracowana przez pana Stanisława i ks. Proboszcza. Uczestników pielgrzymki było 12 i pilotujący nas pan Antoni, który jednocześnie był naszym wspaniałym kucharzem. Pierwszy odpoczynek był w Kożuchowie, potem wyruszyliśmy do Nowej Soli. Tam odwiedziliśmy trzy kościoły. Pierwszy pod wezwaniem św. Antoniego z Padwy parafia Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Oprowadzał nas O. Grzegorz. Drugi kościół pod wezwaniem WNMP i przewodnikiem był budowniczy tego kościoła ks. Jerzy Frąckowiak. Następny kościół, który znajdował się na trasie naszej pielgrzymki był pod wezwaniem św. Michała Archanioła. Tam przewodnikiem był ks. Michał Barański, który jest szprotawianinem. Ponadto dowiedzieliśmy się, że nasz ks. Proboszcz odbywał w tej parafii swoją pierwszą klerycką praktykę. Potem dotarliśmy do kościoła pod wezwaniem św. Józefa Rzemieślnika. Oprowadzał nas także budowniczy tej monumentalnej świątyni ks. Prałat Józef Kocoł. Tam spożyliśmy obiad w szkolnej świetlicy dzięki uprzejmości gospodarza miejsca. Posiłek zaś przygotował niezawodny pan Antoni. Posileni wyruszyliśmy w drogę powrotną. Zatrzymaliśmy się w Kożuchowie, gdzie wstąpiliśmy do parafialnego kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Gromnicznej. Ostatnim etapem był Witków gdzie już naprawdę zmęczeni zatrzymaliśmy się na ostatni odpoczynek i na ochłodę, bo były lody. W sumie zrobiliśmy 82 km.