PRAGA – SKALNE MIASTO

WYJAZD PARAFIALNEGO KLUBU SENIORA DO SKALNEGO MIASTA I PRAGI W dniach 24-25 września 2015 roku odbył się wyjazd do Skalnego Miasta w Czechach i do Pragi. Wyjazd przygotowała pani Alicja Kacan, a duchowym przewodnikiem był ks. Andrzej. Przewodnikiem po rezerwacie i po Pradze był pan Radosław Kukliz. Uczestnicy wyjazdu, a było ich 42, przeszli przez rezerwat Skalne Miasto Adrspach i przepłynęli łodzią znajdujące się tam jeziorko. W drugim dniu zwiedzili Pragę: Muzeum Miniatur, Pałac Schwarzenbergów, Brama Gigantów, Plac Hradczański, fontanna Leopolda, katedra św. Wita, Praskie Dzieciątko Jezus, Most Karola, zegar astronomiczny Orloj, Dzielnica Żydowska, Cmentarz Żydowski, Synagoga, Plac Wacława, Rynek Staromiejski. Odbył się także dwugodzinny rejs po Wełtawie gdzie między innymi uczestnicy zjedli posiłek. Na zakończenie oglądnęli spektakl światła-wody-muzyki-kolorów tzw. Grające Fontanny (Krizikova fontanna). W każdym dniu wszyscy uczestniczyli w Eucharystii, która odprawiana była w Lewinie Kłodzkim gdzie był nocleg. Kościół w Lewinie Kłodzkim jest p.w. Św. Michała Archanioła. Dzięki uprzejmości gospodarza miejsca ks. Jarosława Nitkiewicza, mogliśmy także dowiedzieć się wiele o historii miejsca i parafii.