Ogłoszenia parafia Wniebowzięcia NMP

 • II Niedziela Wielkiego Postu
  1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji i specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach, ponieważ w ten sposób potwierdzamy właściwe wykorzystanie tego niezwykłego czasu.
   
  1. Droga krzyżowa w piątek:
  –   dla dzieci o godz. 16:30 –   dla dorosłych rano o godz. 8:15,   a wieczorem dla młodzieży i dorosłych o godz. 17:15 –   w Śliwniku po Mszy św. o godz. 16:00.  
  1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17:00, a ofiary składane na tacę będą przeznaczone na kwiaty i dekorację Bożego Grobu, natomiast w Śliwniku o godz. 9:15.
   
  1. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca:
  • w piątek adoracja Najśw. Sakramentu przez cały dzień, natomiast okazja do spowiedzi od godz. 6:30 – 12:00  i  15:00 – 18:30  oraz  w pozostałe dni tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św.;
  • w sobotę o godz. 8:00 rano nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Mari Panny, a odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.
   
  1. Wspólnota Źródło Wody Żywej zaprasza na Adorację w piątek po Mszy św. wieczornej.
   
  1. Spotkanie dla dzieci Komunijnych oraz ich rodziców w Niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30. Podczas spotkania będzie można odebrać książeczki oraz nowe indeksy.
   
  1. Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę odbędzie się 7 kwietnia. Organizujemy wyjazd także z naszej parafii. Zaproszenie kierujemy do Maturzystów, Rodziców i Nauczycieli wszystkich szkół średnich. Bliższe informacje i zapisy u ks. Dawida.
   
  1. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w oazach wakacyjnych organizowanych przez naszą diecezję. Więcej informacji na plakacie oraz na stronie lubuskaoaza.pl  i u ks. Tomasza.
   
  1. Pamiętajmy o modlitwie w intencji rekolekcjonisty, spowiedników i całej naszej parafii, aby rekolekcje, które rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu przyniosły dla wszystkich obfite
   
  1. Przypominamy, że:
   
  • Pięciodniowy kurs przedmałżeński odbędzie w naszej parafii w dniach    26 lutego – 1 marca, a nauki rozpoczynać się będą każdego dnia Mszą św. wieczorną o godz. 18:00, a później spotkanie w salce nad garażami.
   
  • W każdą I sobotę miesiąca jest organizowany wyjazd ze Szprotawy na Pieszą Pielgrzymkę z Międzyrzecza do Rokitna. Trasa wynosi 14 km, a bliższe informacje pod numerem telefonu 723 726 768 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 12:00.
   
  • Natomiast dzisiaj przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiary do puszek na misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.
   
  1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:
          †      Alojzy Rozwalka         †      Tymon Góralczyk         †      Mieczysław Huculak         Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…