Niedziela Najśw. Trójcy – ogłoszenia

1. W dzisiejszą niedzielę oddajemy cześć Jedynemu Bogu w trzech Osobach, a zarazem dziękujemy Bogu Ojcu za stworzenie, Synowi za odkupienie, a Duchowi św. za uświęcenie.

1. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych, a od 1 czerwca do Najśw. Serca Pana Jezusa które w naszym kościele są odprawiane:
  • w niedziele i święta o godz. 17:00
  • w dni powszednie o godz. 17:30.

1. W czwartek uroczystość Bożego Ciała –  Msze św. o godz. 7:00,  8:30,  10:00   i wyjście procesji z kościoła do czterech ołtarzy około godz. 10:40. Trasa procesji w tym  roku będzie prowadzić: pl. Kościelny oraz ulicami Muzealna, Krasińskiego, Mickiewicza, Basztowa, Bronka Kozaka, Głogowska, I Armii i Rynek. Ołtarze budowane będą: przy ulicy Krasińskiego, na skrzyżowaniu Mickiewicza, Katedralnej i Andersa, I Armii oraz przy kościele. Prosimy o sąsiedzką pomoc przy budowaniu i przystrajaniu ołtarzy. Okna katolickich mieszkań powinny być odpowiednio przystrojone, co będzie szczególnym podkreśleniem charakteru uroczystego dnia. Starajmy się brać czynny udział w procesji przez zaangażowanie w śpiew, a pomocą w tym będą śpiewniki z tekstami pieśni, które otrzymaliśmy w ubiegłym roku. Udział w procesji jest naszym wyznaniem wiary, ale nie zwalnia z  uczestnictwa we Mszy św., dlatego będzie Msza św. wieczorem o  18:00.

Taca przeznaczona jest na renowację ołtarza głównego.

W szpitalu o godz. 730,      a  w   Śliwniku  Msza św. i  procesja   o   godz.   930.

1. Przygotowanie dzieci do sypania kwiatów o godz. 16:30 we wtorek i  środę.

1. Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej nabożeństwo i procesja wokół kościoła – zachęcamy wszystkich do uczczenia Chrystusa obecnego w Najśw. Sakramencie.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i  o  powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa
  • w piątek spowiedź w godzinach: 6:30  –  12:00   oraz   15:00  –  18:30
  • w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00 rano
  • odwiedziny chorych w domach również w sobotę o zwykłej porze.

1. We wtorek Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego z czasów II wojny światowej – pamiętajmy o modlitwie w ich intencji.

1. W sobotę Diecezjalny Dzień Dziecka w Rokitnie – informacje na plakacie.

1. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła składamy do puszek ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej

1. Przypominamy i zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce w intencji Powołań na trasie Sulechów – Rokitno w dniach 2 – 3 czerwca, br.  (sobota i niedziela).  Zainteresowani proszeni są o kontakt w Ks. Tomaszem.

1. Zgodnie z uprawnieniem jako proboszcz parafii udzielam dyspensy od zachowania w piątek po Uroczystości Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a podjęcia innych form pokuty, jak na przykład: modlitwa, jałmużna czy uczynki pobożności i miłości.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na renowację ołtarza głównego.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

†      Janina Pozaroszczyk

†     Łucja Iwanicka

†     Kazimierz Koziński

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…