Niedziela Najśw. Trójcy – ogłoszenia

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.

1. W czwartek uroczystość Bożego Ciała –  Msze św. o godz. 7:00,  8:30,  10:00 i wyjście procesji z kościoła do czterech ołtarzy około godz. 10:40. Trasa procesji w tym  roku będzie prowadzić: pl. Kościelny oraz ulicami Muzealna, Krasińskiego, Mickiewicza, Basztowa, Bronka Kozaka, Głogowska, I Armii i Rynek. Ołtarze budowane będą: przy ulicy Krasińskiego, na skrzyżowaniu Mickiewicza, Katedralnej i Andersa, I Armii oraz przy kościele. Prosimy o sąsiedzką pomoc przy budowaniu i przystrajaniu ołtarzy. Okna katolickich mieszkań powinny być odpowiednio przystrojone, co będzie szczególnym podkreśleniem charakteru uroczystego dnia. Starajmy się brać czynny udział w procesji przez zaangażowanie w śpiew, a pomocą w tym będą śpiewniki z tekstami pieśni, które mamy w domach. A ze względu na Pandemię zachowajmy dystans albo załóżmy maseczki. Udział w procesji jest naszym wyznaniem wiary, ale nie zwalnia z  uczestnictwa we Mszy św., dlatego będzie Msza św. wieczorem o   18:00.  Prosimy o przygotowanie chorągwi, figur i obrazów na procesję.

Taca przeznaczona jest na dokończenie prac przy ambonie i  ołtarzu głównym – uszaki.

W szpitalu o godz. 730,      a  w   Śliwniku  Msza św. i  procesja   o   godz.   930.

1. Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej procesja wokół kościoła – zachęcamy wszystkich do uczczenia Chrystusa obecnego w Najśw. Sakramencie.

1. Biskup Tadeusz Lityński udzielił dyspensy w piątek po Uroczystości Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości  od pokarmów mięsnych, a podjęcia innych form pokuty, jak  na przykład: modlitwa, jałmużna  czy uczynki pobożności i miłości.

1. Ponieważ we wtorek rozpoczynamy czerwiec, zachęcamy do udziału w nabożeństwach do Najśw. Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane:

–   w niedziele i święta o godz. 17:00

–   w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przez cały czerwiec będzie odprawiana w środy tylko rano o godz. 8:30.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

–    w czwartek Msza św. w intencji Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie o godz. 10:00, natomiast za Wspólnotę Krwi Chrystusa o godz. 18:00;

–    w piątek całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu oraz zachęcamy do korzystania ze spowiedzi codziennie przed każdą Mszą św. i w czasie jej trwania oraz w piątek w godzinach 6:30 – 12:00  i  15:00 – 18:30;

–    w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00, a odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze, tylko Ks. Damian odwiedzi swoich chorych w piątek według stałego porządku.

1. Nauka przed chrztem w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 w salce na garażami.

1. Kandydatów do bierzmowania z klasy VIII zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 18:00 w kościele. Natomiast kandydaci z klasy VII rozpoczną swoje przygotowanie dopiero od września.

1. Zgodnie z zaleceniem Ks. Biskupa Diecezjalnego przypominamy, że „Trwa Narodowy Spis Powszechny. Udział w spisie jest obowiązkiem obywatelskim. Urząd Statystyczny zachęca do wypełnienia tego obowiązku przez samospis w Internecie lub kontakt z infolinią spisową (nr 222799999)”.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odszeli do wieczności:

†      Henryk Roszak

†      Władysław Grono

†      Czesława Jaworska

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…