MSZA ŚW. O UZDROWIENIE

MSZA ŚW. Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE FIZYCZNE I DUCHOWE 3 października 2014 o godz. 18:00 została odprawiona Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie fizyczne i duchowe. Głównym celebransem był o. Pacyfik Iwaszko, franciszkanin z Krakowa. Mszę św. celebrowali również ks. Grzegorz i ks. Adam. O. Pacyfik na samym początku serdecznie zaprosił zebranych do spotkania z Bogiem okazującym miłosierdzie. W kazaniu myślą przewodnią było „spotkanie” i na samym początku upewnił nas, że głównym celem przybycia do szprotawskiej wspólnoty parafialnej było właśnie pragnienie spotkania Pana razem z nami. Modlitwa jako spotkanie naszego serca z sercem Boga. Spotkanie ze Słowem Bożym. Aby spotkanie było pełne powinniśmy mieć nasze serca rozgrzane, ciche i pokorne. Na zakończenie Mszy Św. został wystawiony Najświętszy Sakrament i nastąpiła modlitwa o uzdrowienie fizyczne i duchowe. O. Pacyfik przeszedł przez cały kościół błogosławiąc Najświętszym Sakramentem wszystkich zebranych wiernych. Potem odbyło się poświęcenie soli, wody i oleju czyli sakramentaliów. ( Sakramentalia są to święte znaki, które na podobieństwo sakramentów wskazują przede wszystkim na duchowe dobra osiągane dzięki wstawiennictwu Kościoła. Przygotowują ludzi do przyjęcia właściwego skutku sakramentów i uświęcają różne okoliczności życia. Zawierają one zawsze modlitwę, której często towarzyszy określony znak. Sól egzorcyzmowana pomaga w obronie przeciwko złym duchom, ma właściwość ochrony miejsc przed negatywnymi wpływami. Woda jest znakiem błogosławieństwa, oddala nieprzyjaciela, chroni domy, pomaga wyjść zwycięsko z walki przeciwko sugestiom i cierpieniom, także fizycznym, wywieranym przez szatana. Olej egzorcyzmowany zastosowany z wiarą pomaga przepędzić moc złych duchów, ich ataki i urojenia jakie powodują. Służy zdrowiu duszy i ciała.) Na zakończenie spotkania ks. Pacyfik i ks. Grzegorz udzielili indywidualnego błogosławieństwa z nałożeniem rąk i modlitwą. W Eucharystii mogliśmy uczestniczyć dzięki ks. Grzegorzowi, opiekunowi szprotawskiej wspólnoty charyzmatycznej „Sychar”, który zaprosił O. Pacyfika. Oprawę muzyczną zapewnił organista Mieczysław Ganowski. W celebrację włączyli się również świeccy: wykonali pierwsze czytanie, psalm, śpiew przed Ewangelią, wezwania modlitwy powszechnej. Po Eucharystii można było także wzbogacić swoją biblioteczkę poprzez zakupienie książek i czasopism. Zapraszamy na ponowne spotkanie modlitewne, które odbędzie się 3 grudnia. Ale zanim będziemy mogli znowu uczestniczyć w takiej Eucharystii zapraszamy do wspólnego uwielbiania Boga w mocy Jego Ducha we wspólnocie „Sychar” w każdy piątek o godz. 19:00 w salce na plebanii.