MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

12 kwietnia 2014 roku na szprotawskim rynku odbyło się MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ. Zostało ono przygotowane przez ks. Grzegorza. OTO PODZIĘKOWANIA SKIEROWANE PRZEZ KS. GRZEGORZA TYM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO POWSTANIA TEGO DZIEŁA: Podziękowania MISTERIUM Najpierw: Panu Bogu, że doprowadza to dzieło do końca. Księżom z parafii: ks. kan. Ryszardowi Grabarskiemu za otwartość na przygotowywanie takich dzieł. Władzom miasta: z p. burmistrzem Józefem Rubachą na czele za pomoc w przygotowaniach i poparcie inicjatyw takich, jak ta. P. Ewie Jersz, p. Piotrowi Grabskiemu, p. Grażynie Czeszak. Dalej: Aktorom – Dorosłym, Młodzieży i Dzieciom i ich Rodzicom – za podjęcie wyzwania odegrania scen, za poświęcony czas, za włożone siły, za wyrozumiałość; Karolinie Krasowskiej, Katarzynie Jani, Bogumile Marcinkiewicz, Halinie Józefowskiej za przygotowanie aktorów, stroje, choreografię, Damianowi Dudzicowi i Krzysztofowi Kosior za nagrania. Markowi i Jolancie Kurysz, Mariuszowi i Sylwii Borowicz, Beacie Muła, Bartkowi Grono, Zbigniewowi Ludziak za scenografię. Następnie: mojemu Tacie, Mamie, Bratu i Siostrze za udostępnienie potrzebnych środków. P. Janowi Janowskiemu – „Stolarnia i tartak Janko” – za pomoc w wykonaniu elementów drewnianych za Jego ogromne serce; p. Joannie Cymba – spółce cywilnej „C. A. Transport” za życzliwe słowo, państwu Łukaszowi i Agnieszce Gucwa – „Apteka pod Lwami” za zaplecze, p. Zenonowi Sklepińskiemu za udostępnienie miejsca na próby, tak samo p. Andrzejowi Zapolskiemu, p. Teresie Pusiarskiej za okazaną pomoc, dobre słowo, Janowi Topor – za wielką życzliwość. P. Andrzejowi Stodnickiemu za samochód, p. Alicji Wojtowicz dyrektor Gimnazjum za salę, p. Henrykowi Cheuskiemu za użyczenie samochodu i czasu, Sebastianowi Biernackiemu, Jerzemu Plucińskiemu i Mieczysławowi Lewandowskiemu za pomoc w podłączeniu zasilania, Stanisławowi Raczkowskiemu za samochód, Józefowi Ratusznemu za pomoc w dostarczeniu scenografii. Służbom miejskim: policji za zapewnienie bezpieczeństwa w nocy; służbie medycznej za czuwanie nad naszym zdrowiem; strażakom za pomoc w organizacji. Regionalnemu Centrum Animacji Kultury za scenę, światło i nagłośnienie. P. Marii Matuizo za uszycie strojów; p. Edwardzie Kustra za gałązki palmowe; p. Ryszardowi Czernysz za dyspozycyjność, p. Edwardowi Góra za pomoc i ogromne serce. P. Zbigniewowi Ludziak i Katarzynie Jani za wielkie, braterskie i siostrzane wsparcie i ogromny wkład w przygotowaniach, i za ich zaangażowanie. SOS – służba ochrony sceny: Rafał Majewski, Aneta i Andrzej Wróblewscy, Kacper Kurysz, Filip Wróblewski, Anna Malanowska, Norbert Kubik, Monika Kubik, Agnieszka Gucwa. Dziękuję wszystkim zgromadzonym za obecność i uczestnictwo, czyli nasze zaangażowanie w Misterium Męki Pańskiej, tym których nie sposób wymienić z imienia, a przyczynili się do zrealizowania tego dzieła, choćby modlitwą czy przyniesionymi materiałami, czy życzliwym słowem, składam staropolskie Bóg Zapłać! Misterium dostępne jest na kanale parafia szprotawa – serwis YouTube.