MATURZYŚCI NA JASNEJ GÓRZE

Dnia 5 kwietnia 2014 roku o godz. 2:00 wyruszyła pielgrzymka młodzieży maturalnej na Jasną Górę. Do Sanktuarium wyjechało 47 maturzystów ze szprotawskich szkół Ponadgimnazjalnych. Podążyli oni do Matki Bożej, aby zawierzyć swoje powołanie i prosić o opiekę jej matczynego serca. Opiekunami byli: ks. Adam, katecheci: Ewa Brodacka i Piotr Siuda. Organizatorem pielgrzymki był ks. Paweł. Każdy uczestnik otrzymał plan pielgrzymki i mapkę Jasnej Góry. Młodzież uczestniczyła we Mszy Św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 9:30, następnie wysłuchała konferencję Magdaleny Frączak na temat „Usłyszeć Boga w swoim życiu”, która odbyła się w bazylice. Przemierzyła też Drogę Krzyżową Wałami Jasnogórskimi. Potem był oczywiście czas na obiad i zwiedzanie. W drogę powrotną wyruszyli o godz. 14:30.