IV Niedziela zwykła

1. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc. Bądźmy świadkami Bożej Miłości na wzór licznych świętych, którzy poświęcili swoje życie dla ludzi dotkniętych trądem. Za każdą modlitwę oraz ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. W czwartek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msza Święta w czasie, której będą poświęcone gromnice będzie odprawiona o godz. 17:00. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Prosimy o modlitwę w intencji osób zakonnych, które pochodzących z naszej parafii. Natomiast taca przeznaczona jest na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

1. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:

–   w piątek adoracja od godz. 16:00   i   Msza św. o godz. 17:00,

–   okazja do spowiedzi również od godz. 16:00,

– w sobotę odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.

1. Wspólnota Modlitewna „Źródło Wody Żywej” zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. wieczornej do kościoła „Farnego”.

1. Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą Światowy Dzień Chorego, w przyszłą niedzielę w parafiach naszej diecezji przeprowadzana jest zbiórka do puszek, mająca na celu wsparcie działalności hospicyjnej, a przede wszystkim uwrażliwienie wspólnoty i społeczeństwa na chorych i cierpiących.

1. Pięciodniowy kurs przedmałżeński rozpocznie się w Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w poniedziałek, tj. 27 lutego, a nauki będą rozpoczynać się każdego dnia Mszą św. wieczorną o godz. 18:00.

1. Parafialny Klub Seniora organizuje tygodniowy wyjazd nad morze na turnus wypoczynkowy do Ustronia Morskiego w dniach 20 – 27 maja br.   Odpłatność  za turnus od osoby wynosi 1560,- złotych.  Zapisy oraz wpłata zaliczki w wysokości  400 złotych do końca lutego w salce nad  garażami  w  każdą      środę  w  godzinach  10:00  –  11:30.

1. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odszedł do wieczności:

†      Henryk Korczyński

Módlmy się za niego prosząc Boga o miłosierdzie:  Zdrowaś Maryjo…