IV Niedziela zwykła

1. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc. Bądźmy świadkami Bożej Miłości na wzór licznych świętych, którzy poświęcili swoje życie dla ludzi dotkniętych trądem. Za każdą modlitwę oraz ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. W piątek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msza św. w czasie, której będą poświęcone gromnice będzie odprawiona o godz. 17:00. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Prosimy o modlitwę w intencji osób zakonnych, które pochodzących z naszej parafii. Natomiast taca przeznaczona jest na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • w czwartek Msza św. wieczorna w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa oraz za Przyjaciół Paradyża i  o  powołania  kapłańskie,  natomiast  spotkanie Przyjaciół Paradyża w  salce o godz. 16:00;
  • w piątek adoracja od godz. 16:00 oraz okazja do spowiedzi ;
  • w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00 rano w kościele pw. Wniebowzięcia NMP, a odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.

1. Wspólnota Modlitewna „Źródło Wody Żywej” zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. wieczornej.

1. Zapraszamy Rodziców i Dzieci Komunijne ze Szkoły Podstawowej nr 2 na Mszę św. w piątek, tj. 2 lutego o godz. 17:00, podczas której zostaną pobłogosławione świece oraz w niedzielę, tj. 4 lutego na Mszę św. o godz. 11:30 i spotkanie po Mszy w Kościele. Przypominany także o spotkaniu trójek klasowych w sobotę 3 lutego br. w salce w Domu Katechetycznym.

1. Kandydatów do bierzmowania z klas siódmych zapraszamy dzisiaj do salki nad garażami na styczniowe spotkania w grupach:
  • o godz. 15:00 SP1 kl. 7b
  • o godz. 16:00 SP1 kl. 7b oraz Społeczna SP.

1. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

†      Stefania Szmagaj

†      Stanisława Żmudowska

†      Mirosław Kijanka

†      Józef Paradiuk

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…