III Niedziela Adwentu – 17.12.2017 r.

1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.

1. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.

1. W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej i dlatego zapraszamy:

• dzieci wraz z rodzicami od poniedziałku do środy na godz. 16:30, natomiast w czwartek i piątek na godz. 17:30;

• młodzież i dorosłych codziennie do soboty włącznie o godz. 7:00 rano.

1. Przypominamy, że dzisiaj rozpoczyna się renowacja Misji Świętych w naszej parafii – pamiętajmy w naszych modlitwach o misjonarzach i spowiednikach oraz prośmy o owoce dla całej parafii. Starajmy się tak zaplanować nasze prace i zajęcia, abyśmy w poniedziałek, wtorek i środę mogli uczestniczyć w naukach misyjnych.

Nauki będą głoszone w dni powszednie o godz. 7:00, 9:00 i o godz. 18:00.

Natomiast spowiedź będzie we wtorek i środę:

• dla dzieci i młodzieży od godz. 16:00

• dla dorosłych rano od godz. 6:30 – 10:00 i wieczorem od godz. 17:00.

1. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane tak jak w każdą niedziele – nie będzie tylko Mszy św. wieczornej.

2. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.

1. Pasterka w przyszłą niedzielę : w naszym kościele o godz. 22:00 i 24:00

w szpitalu o godz. 21:00

w Śliwniku o godz. 22:00.

1. Okazja do spowiedzi będzie jeszcze w piątek od g. 17:00 i w sobotę od g. 16:00.

1. Odwiedzimy chorych w domach z racji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w sobotę od godz. 8:00 rano – prosimy o zgłaszanie wszystkich chętnych chorych w zakrystii.

1. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. – dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00.

1. Za wszystkich zmarłych naszych parafian będziemy się modlić w naszym kościele dzisiaj o godz. 17:00, a szczególnie za tych, którzy odeszli w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.

1. Również dzisiaj spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania po Mszy św. wieczornej.

1. Zelatorki i zelatorów Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 16:00 w salce.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na pomoc dla Kościoła na Wschodzie – zebraliśmy 1900 zł – i dzisiaj na Dom Księży Emerytów.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

† Zdzisław Kałek – ul. Kościuszki

† Zbigniew Hryniewicz – os. Chrobrego

† Maria Wilczyńska – ul. Kozaka

† Jan Grzywaczyk

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…