II Niedziela zwykła – ogłoszenia św. Andrzeja Apostoła

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

1. Jutro obchodzony jest Dzień Judaizmu. Natomiast od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

1. W piątek będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

1. W sobotę 36 rocznica śmierci Sługi Bożego Biskupa Wilhelma Pluty.

1. W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek – św. Antoni, opat, który całe życie poświęcił pracy i pokucie;

– środa  –  św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, opiekun ubogich;

– piątek –  św. Agnieszka dziewica i męczennica.

1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych dzisiaj o godz. 17:00 w kościele Wniebowzięcia NMP, szczególnie tych, którzy odeszli w ubiegłym roku. Pamiętajmy, że nasi zmarli sami sobie pomóc nie mogą i dlatego potrzebne jest nasze w wsparcie.

1. Kolęda na zaproszenia jest nową formą kolędy, dlatego mogło się zdarzyć, że ktoś został pominięty z różnych powodów, dlatego prosimy w takiej sytuacji o kontakt telefoniczny bądź bezpośredni, abyśmy wspólnie mogli się spotkać, pomodlić i udzielić błogosławieństwa.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

†      Eugeniusz Kloc

†      Feliks Wesołowski

†      Czesław Gorzków

†      Katarzyna Radzimska

†      Halina Kuczkowska

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie:  Zdrowaś Maryjo…