DEKANALNA DROGA KRZYŻOWA ULICAMI SZPROTAWY

W niedzielę 2 kwietnia od godz. 19:00 odbyła się Dekanalna  Droga Krzyżowa ulicami miasta. Rozważania zostały oparte na nauczaniu św. Jana Pawła II. Była to żywa modlitwa w intencji Kościoła w Polsce. Uczestniczyli wszyscy kapłani naszego dekanatu. Rozważania odczytywali  parafianie angażujący się w życie parafii.  Krzyż od stacji do stacji niosły osoby różnych stanów i grup parafialnych (młodzież,   mężczyźni, kobiety, młodzież, ministranci, kapłani i inni). Droga Krzyżowa rozpoczęła się w kościele, a zakończyła przed pomnikiem św. Jana Pawła II gdzie błogosławieństwa udzielił dziekan ks. Krzysztof Mrukowicz.  Należne podziękowania należą się  policji za zabezpieczenie całej trasy. Oto fotorelacja.