W sobotę 20 czerwca 2026 roku na krzyżu przy kościele św. Andrzeja Apostoła zamontowana została nowa figura Ukrzyżowanego Chrystusa, tzw. Pasyjka. A w niedzielę po Mszy św. o godzinie 11:00 krzyż został uroczyście poświęcony i odprawione przy nim zostało Nabożeństwo Czerwcowe.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w montaż nowej figury.








