PIJ DUŻO WODY:
regularnie nawadniaj organizm, nawet jeśli nie czujesz pragnienia. Najlepiej sięgaj po wodę mineralną. W naszym kościele przy stoliku z prasą będzie dostępna butelkowana woda.
UNIKAJ UPAŁU:
staraj się nie przebywać na słońcu w godzinach największego upału (11:00 – 17:00). Szukaj cienia i chłodnych miejsc. Dla swojego zdrowia i komfortu wybieraj godziny Mszy rano lub wieczorem
CHROŃ SIĘ PRZED SŁOŃCEM:
noś nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne i używaj kremu z filtrem UV
SŁUCHAJ SWOJEGO CIAŁA:
jeżeli czujesz osłabienie, ból głowy, zawroty – odpocznij, nawodnij się i w razie potrzeby poproś o pomoc
NOŚ LEKKĄ I PRZEWIEWNĄ ODZIEŻ:
wybieraj jasne kolory i naturalne materiały, które pozwalają skórze oddychać
JEDZ LEKKO
sięgaj po lekkie posiłki: owoce, warzywa, sałatki. Unikaj ciężkich i tłustych potraw
ZADBAJ O ORZEŹWIENIE:
bierz chłodne prysznice, przemywaj twarz i kark chłodną wodą
Dbaj o siebie – to dar, którym możesz służyć innym!