ODPUST RÓŻAŃCOWY – 5.10.2024 W SANKTUARIUM PANI CIERPLIWIE SŁUCHAJĄCEJ W ROKITNIE

Tegoroczna pielgrzymka odbywała się pod hasłem „Zróbcie wszystko, cokolwiek mój Syn wam powie”.

Z naszych parafii udały się przedstawiciele Róż Żywego Różańca oraz Apostolstwa „Margaretka” wraz z opiekunem duchownym ks. Andrzejem. Podróż do Rokitna przebiegała w modlitewnej atmosferze przeplatanej śpiewem różnych pieśni. W Sanktuarium wspólnie z innymi pielgrzymami odbyliśmy procesję ze sztandarami parafialnymi odmawiając różaniec krocząc po dróżkach Rokitniańskich. Różaniec prowadziły Róże z Nowogrodu Bobrzańskiego. Następnie wysłuchaliśmy konferencji  „Wolny Człowiek” Rafała Porzezińskiego – publicysta”Niedzieli”.

O godzinie 12.00 odbyła się uroczysta msza święta pod przewodnictwem J. E. Ks. Bp. Andrzeja Siemieniewskiego-Biskupa Diecezji Legnickiej. W koncelebrze brał udział nasz Biskup Tadeusz Lityński oraz bardzo liczna grupa księży. W homilii Bp. Andrzej wskazał Paulinę Jaricot jako wzór dla wspólnot Żywego Różańca. Podkreślił również ważność Eucharystii w której Pan Jezus spełnia swoje obietnice. Na koniec Bp. Tadeusz Lityński podziękował wszystkim pielgrzymom  za tak liczne przybycie. Podkreślając wielką potęgę modlitwy różańcowej cyt. „czasy mamy takie, że potrzebujemy tej modlitwy jak tlenu”.

O koło godz.15.00 wyruszyliśmy w powrotną drogę do domu, modląc się, śpiewając pieśni, pełni miłości Bożej, ufni w opiekę Matki Bożej .