XXVIII – Niedziela zwykła

1. Dzisiaj kolejny Dzień Papieski, który obchodzimy pod hasłem „JAN PAWEŁ II : EWANGELIA STAROŚCI I CIERPIENIA” – zapraszamy wszystkich na godz. 17:00 do kościoła, będziemy wspominać rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.   Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać szczególnie dzisiaj składając ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła.

1. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia:
  • dzieci we wtorek, środę i czwartek o godz. 16:30
  • młodzież i dorosłych codziennie o godz. 8:15    i    17:15
  • w niedziele o godz. 17:00.

1. W piątek przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami. Mszę św. i Różaniec w tym dniu ofiarujemy w intencji pracowników Służby Zdrowia, których zapraszamy do wspólnej modlitwy.

1. Natomiast w poniedziałek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY  i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą na tacę będziemy chcieli wesprzeć tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy.

1. Natomiast tego dnia o godz. 17:00 będzie różaniec za zmarłych w kościele.

1. Apostolstwo Zbawczego Cierpienia zaprasza na spotkanie do salki w Domu Katechetycznym w czwartek o godz. 16:30.

1. Wspólnota modlitewna „Źródło Wody Żywej” zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. wieczornej.

1. Jest organizowany wyjazd do Warszawy dnia 11 listopada 2024 r., chętnych prosimy o kontakt telefoniczny.  Bliższe informacje znajdują się gablocie.

1. Pamiętajmy o naszych bliskich, którzy nas wyprzedzili do domu Ojca – wypominki składamy do skarbony przy stoliku z prasą. Kartki, które są wyłożone na stoliku za ostatnimi ławkami przy wyjściu z kościoła będą czytane w niedziele według daty i godziny, natomiast w przyszłą niedzielę będą wyłożone kartki na dni powszednie.

1. Przypominamy, że kandydatów do bierzmowania zapraszamy do salki nad garażami na spotkania w grupach:

GRUPA MŁODSZA ( KLASY VII )

• Sobota, 19.10 – godz. 15.00 SP2, Społeczna SP, SP Wiechlice
  • Sobota, 19.10 – godz. 16.00 SP1 7a
  • Sobota, 26.10 – godz. 15.00 SP1 7b
  • Sobota, 26.10 – godz. 16.00 SP1 7d

GRUPA STARSZA (KLASY VIII )

• Niedziela, 20.10 – godz. 15.00 SP2
  • Niedziela, 20.10 – godz. 16.00 SP1 8a
  • Niedziela, 27.10 – godz. 15.00 SP1 8b (gr1)
  • Niedziela, 27.10 – godz. 16.00 SP1 8b (gr2), Społeczna SP.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odszedł do wieczności:

†      Michał Marciniszyn

Módlmy się za niego prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo