BURMISTRZ SZPROTAWY OGŁOSIŁ ALARM PRZECIWPOWODZIOWY

BURMISTRZ OGŁOSIŁ ALARM

PRZECIWPOWODZIOWY

Wskazówki dla mieszkańców gminy

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego dyżuruje całodobowo do odwołania pod numerem telefonu 795 557 057.

Podczas dzisiejszego posiedzenia sztabu kryzysowego, który miał miejsce w siedzibie Urzędu Miejskiego w Szprotawie, z udziałem wszystkich służb, Burmistrz Szprotawy podjął o decyzję o ogłoszeniu alarmu przeciwpowodziowego na terenie gminy Szprotawa.

Na podstawie art. 31 a ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2024 r. poz. 609) oraz zarządzenia nr 0050/132/2024 z 15 września 2024 Burmistrza Szprotawy

i w związku z dokonaną oceną zagrożenia powodziowego do odwołania wprowadzono o godz.13.00 alarm przeciwpowodziowy na obszarze Gminy Szprotawa.

Link do pełnej treści zarządzenia burmistrza:

https://bip.szprotawa.pl/system/obj/12119_132.pdf

JAK SIĘ ZACHOWAĆ

Na dołączonej ilustracji nr 4 zamieszczone są instrukcje Rządowego Centrum Bezpieczeństwa na wypadek powodzi i podtopień.

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego dyżuruje całodobowo do odwołania pod numerem telefonu 795 557 057.

Na poniedziałek 16.09.2024 odwołano zajęcia w placówkach oświatowych.

Do realizacji zadań przystąpiły z marszu wszystkie służby – informuje burmistrz Mirosław Gąsik. Ochotnicze Straże Pożarne zostały skierowane na zagrożone stanowiska, m.in. w celu przygotowania zapór z worków z piaskiem. W razie wystąpienia zagrożenia, służby ratownicze zostaną niezwłocznie zaalarmowane. W Urzędzie Miejskim w Szprotawie pełniony jest dyżur całodobowy.

W związku z powyższym apeluję do wszystkich Mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i śledzenia wszystkich komunikatów ostrzegawczych. Proszę przede wszystkim o:

– śledzenie informacji na stronie www.szprotawa.pl oraz na profilu UM Szprotawa na Facebooku, gdzie będziemy zamieszczać bieżące komunikaty;

– pomoc w przekazywaniu bieżących informacji osobom niekorzystającym z Internetu;

– gotowość do ewentualnej ewakuacji w przypadku konieczności;

– współpracę ze służbami ratowniczymi;

– utrzymywanie naładowanego telefonu i powerbanku;

– pamiętajcie o zwierzętach gospodarskich, domowych i podwórkowych w przypadku ewakuacji.