XXIV Niedziela zwykła

1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

1. We wtorek, tj. 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

1. W środę przypada św. Stanisława Kostki patrona młodzieży, dlatego zapraszamy młodzież do udziału we Mszy św. wieczornej, aby godnie uczcić swojego Patrona.

1. W sobotę obchodzimy święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty – świadka Chrystusa w Etiopii.

1. Apostolat Zbawczego Cierpienia zaprasza na spotkanie wszystkich członków i sympatyków w czwartek o godz. 16:30 do salki w Domu Katechetycznym.

1. Natomiast Wspólnota Źródło Wody Żywej zaprasza na Adorację w najbliższy piątek po Mszy wieczornej w naszym kościele.

1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych, ale ze względu na zapowiadaną pogodę dzisiaj o godz. 17:00 do naszego kościoła. Pamiętajmy, że oni mogą liczyć tylko na naszą pomoc.

1. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na zbiórkę w przyszłą sobotę o godzinie 10:00 w salce nad garażami.

1. Natomiast zbiórki dla ministrantów młodszych (do 6 klasy) odbywają się co sobotę o godz. 10:00, a dla starszych o godz. 11:00 w salce nad garażami.

1. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolstwa Margaretka do Rokitna odbędzie się 5 października, w pierwszą sobotę miesiąca. Koszt wyjazdu wynosi 50 złotych, a zapisy chętnych w zakrystii.  Wyjazd o godz. 7:15 z parkingu koło plebanii. Serdecznie zapraszamy.

1. Przy wyjściu z kościoła składamy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Fakultet Filozoficzno-Teologiczna w Zielonej Górze.

1. Przypominamy, że uczniów klas siódmych chcących rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania, zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie w salce nad garażami:
  • 7asp SP2    sobota, tj. 21.09     o godz. 13:30
  • 7a Społeczna SP sobota, tj. 21.09     o godz. 14:30

Na spotkanie przynosimy wypełnione deklaracje, które były rozdawane przez katechetów w czasie lekcji.