XXIII Niedziela zwykła

1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku. Dobry Bóg w swojej łaskawości zgromadził nas w świątyni, abyśmy po raz kolejny sprawowali pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech moc Boga płynąca z tajemnicy Eucharystii wspomaga nas w naśladowaniu Zbawiciela    i dźwiganiu codziennego krzyża.

1. W piątek Msza św. o godz. 17:00 w naszym kościele.

1. W sobotę będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”.  Z racji święta będzie odprawiana Droga Krzyżowa o godz. 8:15 w naszym kościele. Natomiast w Śliwniku w przyszłą niedzielę jak co roku zostanie odprawiona Msza św. odpustowa o godz. 9:30.

1. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 16:30 w salce Domu Katechetycznego.

1. Apostolstwo Zbawczego Cierpienia zaprasza na modlitwę różańcową w piątek, tj. 13 września o godz. 8:15, aby wspólnie wypraszać ulgę w cierpieniu i powrót do zdrowia dla wszystkich chorych i niepełnosprawnych.

1. Nauki przed chrztem rozpoczną się w piątek po Mszy św. wieczornej w salce w Domu Katechetycznym (koło biura parafialnego). Natomiast  w sobotę o godz. 17:00.

1. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiary do puszek na KUL i Fakultet Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 na cmentarzu.

1. Uczniów klas siódmych chcących rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania, zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie w salce nad garażami:
  • 7a SP1 sobota, tj. 14.09 o godz.12:00
  • 7b SP1 sobota, tj. 14.09 o godz.13:30
  • 7d SP1 sobota, tj. 14.09 o godz. 14:30
  • 7asp SP2 sobota, tj. 21.09 o godz. 13:30
  • 7a Społeczna SP sobota tj. 23.09 o godz. 14:30

Na spotkanie przynosimy wypełnione deklaracje, które były rozdawane przez katechetów w czasie lekcji.

1. Zapraszamy Rodziców z dziećmi na zapisy do I Komunii w kancelarii parafialnej, z wypełnionymi deklaracjami, według następującego planu:
    • –      poniedziałek       16:00   –     Klasa 3A – SP1
    • –      środa                    16:00   –     Klasa 3B – SP1

12.09  –      czwartek             godz. 16:00   –     Klasa 3C – SP1

14.09   –     sobota                  godz. 10:00   –     Klasa 3A – SP2 i Szkoła Społeczna

Prosimy o przyniesienie ze sobą wypełnionych przez rodziców deklaracji komunijnych, które dzieci otrzymają podczas lekcji religii w szkole.

1. Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze zaprasza do udziału w zajęciach weekendowych, które są skierowane do każdego, kto pragnie pogłębić swoja wiedzę o Bogu i świecie. Bliższe informacje na plakacie oraz na ulotkach wyłożonych na stolikach przy wyjściu z kościoła.
  2. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolstwa Margaretka do Rokitna odbędzie się 5 października, w pierwszą sobotę miesiąca. Koszt wyjazdu wynosi 50 złotych, a zapisy chętnych w zakrystii.  Wyjazd o godz. 7:15 z parkingu koło plebanii. Serdecznie zapraszamy.

1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na renowację kruchty północnej

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

Zbigniew Kęszczyk

Zofia Żybort

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…