XXII Niedziela zwykła

1. Wakacje dobiegły końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba.

1. Dzisiaj przypada kolejna rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych.  Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • czwartek – Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa; a spotkanie Przyjaciół Paradyża w salce Domu Kat. o godz. 16:00.
  • piątek – adoracja Najśw. Sakramentu przez cały dzień; Prosimy Rodziców, aby zatroszczyli się o to, by dzieci i młodzież rozpoczęły Nowy Rok Szkolny od pojednania z Bogiem w sakramencie pokuty, okazja do spowiedzi będzie w piątek w godzinach 6:30 – 12:00 oraz 15:00 – 18:46, a w pozostałe dni tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św.;
  • sobota – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz.  800 rano oraz odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.

1. Spotkanie dla wyjeżdżających na turnus rehabilitacyjny do Wągrowca odbędzie się w poniedziałek o godz. 16:00 w salce nad garażami.

1. Również w poniedziałek Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na spotkanie o godz. 16:00 w salce nad garażami.

1. Zapraszamy na pierwsze w roku szkolnym spotkanie grup dziecięcych i młodzieżowych do salki nad garażami:
  • Oaza Młodzieżowa w piątek, tj. 6 września o godz. 19:00;
  • Ministranci i lektorzy w sobotę, tj. 7 września o godz. 11:00.

1. Spotkanie katechetów w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w salce.

1. Dekretem Ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego na miejsce Ks. Dawida, w naszej parafii od czwartku będzie posługiwał Ks. Andrzej Pawłowicz. Otoczmy go już dzisiaj naszą modlitwą, a Maryja nasza Patronka niech wyprasza potrzebne dla niego potrzebne łaski.

1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest jak zwykle na prace renowacyjne przy kruchcie północnej naszego kościoła. Dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą złotówkę składaną na ten cel.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

Tadeusz Kozlak

Wanda Dziubek

Jerzy Czeleń

Krystyna Sowa

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…