XIX Niedziela zwykła

1. W czwartek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w dopiero 1950 roku. Ale już w V wieku obchodzono w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia.
  1. W tę Maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią będziemy sięgać do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

1. W czwartek w uroczystość Wniebowzięcia NMP – Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego, tj. o godz. 8:00 i 11:00.

Natomiast w kościele pw. Wniebowzięcia NMP Suma Odpustowa    będzie odprawiona o godz. 12:00 do udziału, w której naszych parafian oraz gości serdecznie zapraszamy.

Poświęcenie ziół będzie w czasie każdej Mszy św., a taca przeznaczona jest na wsparcie potrzebujących parafii z naszej diecezji.

1. Również w czwartek z racji odpustu zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych o godz. 16:00 w kościele, pw. Wniebowzięcia NMP.   Pamiętajmy, że oni czekają na naszą pomoc.

1. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Diecezjalne Dożynki w Rokitnie.

1. Natomiast w piątek Msza św. o godz. 17:00.

1. We wtorek w kościele, pw. Wniebowzięcia NMP zapraszamy na Różaniec w intencji chorych o godz. 8:15.

1. W środę przypada św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.

1. Green Office Ecologic wraz z powołanym w 2016 roku Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” zaprasza do wzięcia udziału w Akcji: „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Wesprzyj z nami Kościoły na Wschodzie, gdzie mieszkają Nasi Rodacy oraz Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej” w dniach 12 – 17.08.2024 r. w godzinach 10:00 – 17:00. Sprzęty dostarczamy na plebanię, ul. Piastowska 5: chłodziarki, zamrażarki, klimatyzację, pompy ciepła, telewizory, monitory, laptopy, pralki, zmywarki, piekarniki elektryczne, drukarki wielkogabarytowe, urządzenia do monitorowania, odkurzacze, kuchenki mikrofalowe, żelazka, radia, telefony i kamery.

1. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Fakultet Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na renowację czterech obrazów naszego kościoła.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

Jadwiga Zarzeczna-Rosół

Włodzimierz Skiera

Krzysztof Chorąży

Ryszard Bortnowski

Julia Kubiak

Leszek Bryl

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…