XIV Niedziela zwykła

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem.

1. W tym tygodniu obchodzimy liturgiczne wspomnienie:
  • w poniedziałek św. Jana z Dukli
  • w czwartek św. Benedykta, opata i patrona Europy
  • w piątek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika
  • w sobotę św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

1. Apostolat Zbawczego Cierpienia zaprasza na Różaniec w naszym kościele w najbliższą sobotę o godz. 8:15 w czasie, którego będziemy wypraszać ulgę w cierpieniu i powrót do zdrowia dla wszystkich chorych i cierpiących.

1. Jest organizowana Pielgrzymka do sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie. Wyjazd 27 lipca, tj. w sobotę o godz. 13:00 z parkingu Pepco –   koszt wynosi 37 złotych, a zapisy w zakrystii.

5. W przyszłą niedzielę taca jak zwykle przeznaczona jest na renowację wejścia bocznego do kościoła, a prace jak wszyscy mogą zobaczyć posuwają się zdecydowanie do przodu.

6. W tym tygodniu z naszej społeczności odszedł do wieczności:

†      Karol Dubiński

Módlmy się za niego prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…