LUBUSKI KONSERWATOR ZABYTKÓW PODPISAŁ UMOWY DOTYCZĄCE DOTACJI NA KONTYNUACJĘ PRAC KONSERWATORSKICH

24 czerwca odbyło się podpisanie umowy dotyczącej dotacji na kontynuację prac konserwatorskich – obejmuje ona  renowację obrazów w parafii św. Andrzeja Apostoła. Są  to cztery obrazy: św. Antoniego i św. Józefa znajdujące się w kościele oraz Matki Bożej Karmiącej i św. Józefa z Dzieciątkiem, znajdują się one na plebani.

„To, co zostawimy przyszłym pokoleniom, będzie świadczyć o naszej wrażliwości na zabytki i kulturę, która nas otacza…

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano umowy dotyczące ochrony i konserwacji zabytków na rok 2024

Dzięki przyznanym dotacjom beneficjenci będą mogli kontynuować prace konserwatorskie, restauratorskie oraz przeprowadzać roboty budowlane na obiektach historycznych.

Podpisy pod umowami złożyli beneficjenci oraz dr Barbara Bielinis-Kopeć, Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Marek Cebula, Wojewoda Lubuski podkreślił znaczenie zachowania unikalnego dziedzictwa kulturowego naszego regionu:

Ochrona i odnawianie zabytków to nie tylko dbanie o przeszłość, ale także inwestowanie w przyszłość. Zabytki są świadkami naszej historii i kultury, a ich zachowanie umożliwia przyszłym pokoleniom zrozumienie i docenienie naszego wspólnego dziedzictwa.

https://www.facebook.com/LubuskiUrzadWojewodzki „