XII Niedziela zwykła

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki    w wierze, nadziei i miłości.

1. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa w niedziele po Mszy św. o godz. 11:00, a w piątek po Mszy św. o godz. 17:00.

1. W poniedziałek obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

1. W sobotę czcimy Apostołów Piotra i Pawła, dwa wielkie filary, na których wznosi się Kościół; św. Piotr jest gwarantem, że Kościoła nie zwyciężą żadne, nawet piekielne moce, oraz św. Paweł, który poniósł Ewangelię między pogan. Uroczystość ta jest okazją do podziękowania Bogu za posługę wszystkich następców św. Piotra, zwłaszcza ostatnich papieży. Taca przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.

1. Natomiast biuro parafialne w czasie wakacji czynne będzie tylko w czwartki i soboty w stałych godzinach.

1. Ponieważ używane do tej pory organy nie bardzo się sprawowały, dlatego zakupiliśmy nowy instrument znanej firmy za 7000 złotych.

1. Szprotawski Dom Kultury organizuje XXXII Festiwal Grup Śpiewaczych „Ziemia i pieśń” w dniach 28.06 – 30.06.2024 r. Będą także śpiewać w naszym kościele w najbliższą niedzielę godz. 11:00.

1. Przypominamy, że od dzisiaj w kościele pw. Wniebowzięcia NMP obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania niedzielnych Mszy św.:
  • w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 1800,       a  będzie  wieczorem  Msza św.   o    1930;
  • w dni powszednie według stałego porządku: 7:00 ; 9:00 i 18:00;
  • spowiedź tylko w dni powszednie przed każdą Mszą św.
  • pamiętajmy, że w miejscach sakralnych obowiązuje strój godny, a nie swobodny.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

†     Janusz Szymański

†     Krystyna Bolik

†     Alina Dębicka

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…