XI Niedziela zwykła

 1. We wtorek obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Rokitniańskiej, Głównej Patronki diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, a także XXXIV rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.

 

 1. Trwa miesiąc poświęcony czci Serca Pana Jezusa. Weźmy udział w nabożeństwie czerwcowym lub też osobiście odmawiajmy litanię do Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa, są odprawiane:
  • w niedziele o godz. 17:00
  • w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na cmentarzu dzisiaj o godz. 17:00  za naszych bliskich zmarłych, a szczególnie za tych, którzy odeszli do Pana w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

 

 1. Przypominamy, że kandydatów do bierzmowania z klas siódmych zapraszamy do salki nad garażami na ostatnie przed wakacjami spotkanie:

              – Niedziela :   16.06    15:00    SP1 kl. 7b                                                                                                                                                                              – Niedziela :   16.06      16:00    SP1 kl. 7b oraz Społeczna SP.

 1. Spotkanie Apostolatu Zbawczego Cierpienia w czwartek o godz. 16:30 w salce.

 

 1. Piątek to ostatni dzień w tym roku szkolnym, dlatego zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież oraz ich rodziców i nauczycieli w czwartek na Mszę św. wieczorną o godz. 18:00 w czasie, której będziemy dziękować Bogu za miniony rok szkolny, a także prosić o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski na czas wakacji, aby wszyscy zdrowi i pełni zapału wrócili we wrześniu do szkoły:
 • okazja do spowiedzi przez cały tydzień pół godziny przed każdą Mszą św.

 

 1. Wspólnota Źródło Wody Żywej zaprasza na ostatnią przed wakacjami adorację Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W sobotę rozpoczynają się wakacje. Przypominamy, że wakacje nie są czasem wolnym od Boga i obowiązków religijnych. Obowiązują nas zatem także na urlopach niedzielne Msze św., osobista modlitwa, zachęcamy także do korzystania z sakramentu spowiedzi. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy, aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a także odnajdywania Bożych śladów w pięknie stworzenia. Pamiętajmy także o przepisach drogowych: ze względu na siebie, ale również innych użytkowników dróg.

 

 1. Parafialny Klub Seniora organizuje wyjazd na turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy nad jezioro do Wągrowca w dniach 8 – 15 września. Odpłatność za turnus wynosi 1890 złotych. W ramach turnusu będą wykonywane 3 zabiegi plus basen i gimnastyka. Zapisy i wpłata zaliczki w wysokości 400 zł w środy w    10:00   –   11:30 w salce nad garażami. 

 

 1. Zapraszamy do udziału w 41 pieszej pielgrzymce Duszpasterstwa Rolników na Jasną Górę. Wyruszy ona 1 lipca z Otynia do Klenicy, natomiast 2 lipca z Klenicy do Sławy i w następnych dniach w kierunku Jasnej Góry.  Msza Święta w Klenicy będzie o godz. 7:00. Zapisy i informacje email: mydlowski@diecezjazg.pl;   tel. 68 355 02 18 wew. 4.

 

 1. Od przyszłej niedzieli, tj. od 23 czerwca obowiązuje wakacyjny porządek   odprawiania   Mszy św.:

 

 • w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 18:00,

            ale będzie wieczorem  Msza św.  o  godz.  19:30

 • w dni powszednie Msze św. będą odprawiane według stałego porządku
 • okazja do spowiedzi tylko w dni powszednie przed każdą Mszą św.!

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Janina Kuc     

          †      Bogdan Brzeźniak

          †      Sigrid Herdzik

          †      Edward Marciniak

          †      Wanda Uruska

          †      Zdzisław Szczepanik               

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…