IX Niedziela zwykła

 1. Dziś przypada IX niedziela w ciągu roku. Ponieważ mamy czerwiec, zachęcamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są odprawiane:
  • w niedziele o godz. 17:00
  • w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Nadal trwa oktawa Bożego Ciała; zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych, które odbywają się każdego dnia po Mszy św. wieczornej wokół kościoła. W czwartek, na zakończenie oktawy procesja do czterech ołtarzy oraz przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra.

 

 1. W piątek przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny. Dzień ten jest także światowym dniem modlitw o świętość kapłanów. Prosimy w tym dniu o modlitwy w naszych intencjach, aby Pan kształtował pasterzy według swego Serca. 
 • W Śliwniku w czasie Mszy św. o godz. 16:00 poświęcenie wianków.

 

 1. W sobotę obchodzimy święto Niepokalanego Serca NMP. Serce Maryi mówi nam o otwarciu się na łaskę Bożą, ale przede wszystkim jest skuteczną pomocą dla wszystkich czcicieli Jej Niepokalanego Serca.

 

 1. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na spotkanie w poniedziałek 16:30 w salce nad garażami.

 

 1. Natomiast Wspólnota Maryjna zaprasza na spotkanie wszystkich zainteresowanych we wtorek o 16:30 w salce w Domu Katechetycznym.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca:
 • w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa;  a spotkanie Przyjaciół Paradyża o godz. 16:00 w salce w Domu Kat.;
 • w piątek okazja do spowiedzi: w czasie każdej Mszy św. i od godz. 15:00 do 18:42  oraz w tygodniu pół godziny przed każdą Mszą św.

 

 1. Nauki przed chrztem rozpoczną się w piątek po Mszy św. wieczornej w salce w Domu Katechetycznym (koło biura parafialnego). Natomiast w sobotę o godz. 17:00.

 

 1. Wspólnota Modlitewna „Źródło Wody Żywej” w sobotę, tj. 8 czerwca będzie przeżywać swoje XV-lecie, dlatego zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 11:00 w naszym kościele.

 

 1. Kandydatów do bierzmowania z klas siódmych zapraszamy do salki nad garażami na ostatnie przed wakacjami spotkania w grupach:
 • Niedziela – 2.06       15:00    SP nr 2
 • Niedziela –    2.06       16:00    SP1 7a
 • Sobota –   15.06    16:00    SP1 7cd
 • Niedziela –   16.06    15:00    SP1 kl. 7b
 • Niedziela –   16.06    16:00    SP1 kl. 7b oraz Społeczna SP.

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na prace renowacyjne przy kruchcie północnej naszego kościoła, a przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiary do puszek na KUL i Fakultet w Zielonej Górze.

 

 1. Kurs przedmałżeński w parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze (konkatedra) – czerwiec 2024 – spotkania przez trzy weekendy o godz. 19:00 (rozpoczęcie w kościele): I – 7,8,9 czerwca; cz.II – 14,15,16 czerwca; cz.III – 21,22,23 czerwca.  Będziemy wdzięczni za zgłoszenie   chęci udziału, wysyłając swoje nazwisko i imię na adres: zg.konkatedra@gmail.com. Można też zapisać się na miejscu.

 

 1. Przypominamy, że Apostolat Zbawczego Cierpienia organizuje Pielgrzymkę do Sanktuarium w Rokitnie na dzień 12 czerwca, w środę dla osób chorych i niepełnosprawnych. Koszt wyjazdu wynosi 50 złotych, z parkingu Pepco, a zapisy chętnych w zakrystii.  

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odszedł do wieczności:

          †      Stefan Leszczyński

        Módlmy się za niego prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…