BOŻE CIAŁO

30 maja  2024 roku w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej mogliśmy uczestniczyć w procesji z  Najświętszym Sakramentem ulicami miasta. Najważniejszą częścią uroczystości jest uczestnictwo w Eucharystii, w której można było uczestniczyć o godz. 7:00, 8:30, 10:00 i 18:00, w szpitalu o godz.7:15, a w Śliwniku o godz. 9:00. Po Mszy Św. o godz. 10:00  odbyła się procesja ulicami Szprotawy  do czterech ołtarzy. Trasa procesji prowadziła ulicami: pl. Kościelny i Ewangelicki oraz ulicami Targowa, Głogowska, I Armii i Rynek. Ołtarze były : na placu Ewangelickim oraz  na ulicy I Armii, na Rynku oraz przy kościele . Przy każdym ołtarzu odczytywany był stosowny fragment Ewangelii nawiązujący do tematyki Eucharystycznej. Procesję prowadził:  ks. Dawid i ks. Tomasz. Przy ostatnim czwartym ołtarzu okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Dawid. Na zakończenie usłyszeliśmy słowa podziękowania skierowane do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie i prowadzenie procesji.  Pieśni prowadzone były przez organistę Marcina Bojskiego i Michała Ganowskiego.