Zesłanie Ducha Świętego

 1. Chrystus Pan po zmartwychwstaniu przygotowywał uczniów do swego odejścia. Obiecał im zesłać swego Ducha, który przypomni im wszystko to, czego nauczał, przekona świat o grzechu i sądzie. Duch Pocieszyciel został nam właśnie dany. Dlatego Wspólnota „Źródło Wody Żywej” zaprasza dzisiaj na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18:00, a zakończenie Apelem Jasnogórskim około godz. 21:00.

 

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest misyjnym Dniem Chorych, którego szczególną Patronką jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus – zachęcamy chorych do modlitwy oraz do ofiarowania swojego cierpienia w intencji misjonarzy.

 

 1. W poniedziałek w drugi dzień oktawy Zesłania Ducha Świętego obchodzimy wspomnienie NMP Matki Kościoła. Ona, oczekując razem z Apostołami w Wieczerniku na Ducha Świętego, stała się wzorem modlącego się Kościoła.

 

 1. Przypominamy, że nabożeństwa majowe są odprawione w dni powszednie o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 17:00. Natomiast dzisiaj zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za zmarłych z wypominkami na cmentarzu także o godz. 17:00, a szczególnie tych, którzy pożegnali swoich bliskich w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Pamiętajmy, że oni czekają na nasze wsparcie modlitewne, bo jak wiemy sami sobie pomóc już nie mogą.

 

 1. Święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana obchodzimy w czwartek po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Papież Benedykt XVI ustanawiając to święto pragnął, aby przyczyniało się do pogłębienia świętości życia duchowieństwa i stało się inspiracją do modlitwy o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej.

 

 1. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 

 1. Młodzież z parafii naszego dekanatu przystąpi do Sakramentu Bierzmowania w naszym kościele we wtorek o godz. 17:00, którego udzieli Bp Diecezjalny Tadeusz Lityński. Natomiast spowiedź dla kandydatów do bierzmowania będzie w poniedziałek o godz. 16:30.

 

 1. Dlatego też intencje przyjęte we wtorek na godz. 18:00 będą odprawione o godz. 17:00 w kościele w czasie udzielania Sakramentu Bierzmowania.  

 

 1. Biuro parafialne wyjątkowo w tym tygodniu będzie czynne tylko w czwartek.

 

 1. Spotkanie Domowego Kościoła dzisiaj o godz. 16:00 w salce nad garażami.

 

 1. Spotkanie dla wyjeżdżających na turnus wypoczynkowy do Ustronia Morskiego w poniedziałek o godz. 16:00 w salce nad garażami, natomiast wyjazd nad morze będzie z parkingu Pepco w czwartek o godz. 10:07.

 

 1. Zapraszamy wszystkich młodych (od 6 klasy wzwyż) do udziału w Diecezjalnych  Dniach  Młodzieży!  Wyjazd w sobotę 8 czerwca około 12:00, a powrót tego samego dnia późnym wieczorem. Koszt wyjazdu wynosi 60 zł, a zapisy u ks. Tomasza.

 

 1. Dzieci z klas III z naszych parafii włączyły się w tym roku do Akcji Misyjnej – „Dzieci Komunijne Dzieciom w Kenii” i zebrały na nową studnię 1641 zł. Serdecznie dziękujemy dzieciom oraz ich rodzicom, za tak piękny owoc   I Komunii św.

 

 1. Organizujemy wyjazd na XXVIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych nad Lednicą w dniu 1 czerwca br. Zapraszamy szczególnie młodzież. Bliższe informacje u Ks. Dawida, a koszt wyjazdu wynosi 100 złotych.

 

 1. Przypominamy, że kandydatów do bierzmowania z klas siódmych zapraszamy do salki nad garażami na majowe spotkania w grupach:
 • Niedziela, 19.05 –   15:00 SP1 kl. 7a
 • Niedziela, 26.05 –    15:00 SP1 kl. 7b
 • Niedziela, 26.05 –    16:00 SP1 kl. 7b oraz Społeczna SP.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

       Sławomir Kogut

       Stanisława Puch

       Józefa Macyszyn

       Franciszek Wierzbicki

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…