Zesłanie Ducha Świętego

1. Chrystus Pan po zmartwychwstaniu przygotowywał uczniów do swego odejścia. Obiecał im zesłać swego Ducha, który przypomniał im wszystko to, czego nauczał, przekonał świat o grzechu i sądzie. Duch Pocieszyciel został nam właśnie dziś dany. Otwórzmy się na ten wielkanocny dar i tym samym stańmy się odważnymi świadkami Chrystusowej wiary w swoich rodzinach.

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest misyjnym Dniem Chorych, którego szczególną Patronką jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus – zachęcamy chorych parafian do modlitwy w intencji misjonarzy.

1. W poniedziałek w drugi dzień oktawy Zesłania Ducha Świętego obchodzimy wspomnienie NMP Matki Kościoła.

1. Przypominamy, że nabożeństwa majowe są odprawione w piątki o g. 16:30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.

1. Natomiast dzisiaj zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za zmarłych z wypominkami na cmentarzu komunalnym o godz. 17:00, a szczególnie tych, którzy pożegnali swoich bliskich w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Pamiętajmy, że oni czekają na nasze wsparcie modlitewne, bo jak wiemy sami sobie pomóc już nie mogą.

1. Święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana obchodzimy w czwartek po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Papież Benedykt XVI ustanawiając to święto pragnął, aby stało się inspiracją do modlitwy o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej.

1. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

1. Młodzież z parafii naszego dekanatu przystąpi do Sakramentu Bierzmowania w naszym kościele we wtorek o godz. 17:00, którego udzieli Bp Diecezjalny Tadeusz Lityński. Natomiast spowiedź dla kandydatów do bierzmowania będzie w poniedziałek o godz. 16:30.

1. Spotkanie Domowego Kościoła dzisiaj o godz. 16:00 w salce nad garażami.

1. Biuro parafialne wyjątkowo w tym tygodniu będzie czynne w czwartek.

1. Spotkanie dla wyjeżdżających na turnus wypoczynkowy do Ustronia Morskiego w poniedziałek o godz. 16:00 w salce nad garażami, natomiast wyjazd nad morze będzie z parkingu Pepco w czwartek o godz. 10:07.

1. Zapraszamy wszystkich młodych (od 6 klasy wzwyż) do udziału w Diecezjalnych  Dniach  Młodzieży!  Wyjazd w sobotę 8 czerwca około 12:00, a powrót tego samego dnia późnym wieczorem. Koszt wyjazdu wynosi 60 zł, a zapisy u ks. Tomasza.

1. Dzieci z klas III z naszych parafii włączyły się w tym roku do Akcji Misyjnej – „Dzieci Komunijne Dzieciom w Kenii” i zebrały na nową studnię 1641 zł. Serdecznie dziękujemy dzieciom oraz ich rodzicom, za tak piękny owoc I Komunii św.

1. Organizujemy wyjazd na XXVIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych nad Lednicą w dniu 1 czerwca br. Zapraszamy szczególnie młodzież klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz szkół średnich. Bliższe informacje na stronie internetowej pl  oraz      u Ks. Dawida. Koszt wyjazdu wynosi 100 złotych.

1. Przypominamy, że kandydatów do bierzmowania z klas siódmych zapraszamy do salki nad garażami na majowe spotkania w grupach:
  • Niedziela, 19.05 –   15:00 SP1 kl. 7a
  • Niedziela, 26.05 –    15:00 SP1 kl. 7b
  • Niedziela, 26.05 –    16:00 SP1 kl. 7b oraz Społeczna SP.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

Sławomir Kogut

Stanisława Puch

Józefa Macyszyn

Franciszek Wierzbicki

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…