Wniebowstąpienie Pańskie

 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

 

 1. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

 

 1. Apostolat Zbawczego Cierpienia zaprasza na Różaniec w naszym kościele w poniedziałek o godz. 8:15 w czasie, którego będziemy wypraszać ulgę w cierpieniu i powrót do zdrowia dla wszystkich chorych i cierpiących w naszych parafiach.

 

 1. Natomiast spotkanie członków Apostolatu Zbawczego Cierpienia w salce w Domu Katechetycznym w czwartek o godz. 16:30.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocy, ale czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej trwa do uroczystości Najświętszej Trójcy. Dlatego zachęcamy do korzystania ze spowiedzi codziennie przed każdą Mszą św.

 

 1. Wspólnota „Źródło Wody Żywej” zaprasza na Wieczór Uwielbienia z wylaniem Ducha Świętego w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w przyszłą niedzielę w naszym kościele. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18:00, zakończenie Apelem Jasnogórskim około godz. 21:00.  Szczegółowy program dostępny jest na plakacie.

 

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych: w każdą niedzielę o godz. 17:00, a w dni powszednie o godz. 17:30.

 

 1. Próby przed przyjęciem sakramentu bierzmowania odbędą się w czwartek, piątek i sobotę po Mszy św. o godzinie 18:00 w kościele. Spowiedź kandydatów i świadków w poniedziałek 20 maja o 16:30, a po Mszy św. wieczornej próba generalna.

 

 1. Spotkanie Domowego Kościoła w niedzielę tj. 19 maja o godzinie 16:00 w salce nad garażami.

 

 1. Zapraszamy do modlitwy za zmarłych w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 na cmentarzu komunalnym. Gdzie kluczem wspólnej modlitwy będziemy otwierać drzwi Bożego Miłosierdzia dla naszych zmarłych.

 

 1. Przypominamy, że:

a/ Kandydatów do bierzmowania z klas siódmych zapraszamy do salki nad garażami na majowe spotkania w grupach:

 • Niedziela, 12.05 –   15:00 SP nr 2
 • Sobota,     18.05 –   16:00 SP1 7cd
 • Niedziela, 19.05 –   15:00 SP1 kl. 7a
 • Niedziela, 26.05 –    15:00 SP1 kl. 7b
 • Niedziela, 26.05 –    16:00 SP1 kl. 7b oraz Społeczna SP.

b/ Organizujemy wyjazd na XXVIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych nad Lednicą w dniu 1 czerwca br. Zapraszamy szczególnie młodzież klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz szkół średnich.  Bliższe informacje na stronie internetowej spotkanielednica2000.pl oraz u Ks. Dawida.

 

c/ Trwają zapisy na oazy wakacyjne dla dzieci i młodzieży organizowane przez Ruch Światło-Życie. Szczegóły na plakacie i ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła oraz na stronie www.lubuskaoaza.pl i u ks. Tomasza.

 

 1. Naszym parafianom i gościom oraz wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, aby dzisiejsza niedziela i najbliższy tydzień były czasem radości i pokoju w naszym domach i rodzinach, a Maryja nasza Matka i Patronka niech wyprasza potrzebne  łaski i ma w swojej opiece.