Niedziela Najśw. Trójcy

  1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, dlatego módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Św.

 

  1. W czwartek uroczystość Bożego Ciała –  Msze św. o godz. 7:00,  8:30,  10:00 i wyjście procesji z kościoła do czterech ołtarzy około godz. 10:40.Trasa procesji w tym  roku będzie prowadzić: pl. Kościelny i Ewangelicki oraz ulicami Targowa, Głogowska, I Armii i Rynek. Ołtarze budowane będą: przy placu Ewangelickim oraz ulicach I Armii, Rynek oraz przy kościele. Prosimy o sąsiedzką pomoc przy budowaniu i przystrajaniu ołtarzy. Okna katolickich mieszkań powinny być odpowiednio przystrojone, co będzie szczególnym podkreśleniem charakteru uroczystego dnia. Starajmy się brać czynny udział w procesji przez zaangażowanie w śpiew, a pomocą w tym będą śpiewniki z tekstami pieśni, które mamy w domach. Udział w procesji jest naszym wyznaniem wiary, ale nie zwalnia z uczestnictwa we Mszy św., dlatego będzie Msza św. wieczorem o godz. 18:00.  Prosimy o przygotowanie chorągwi, figur i obrazów na procesję oraz    kwiaty dla dzieci, które zapraszamy do sypania w czasie procesji.

 

    W szpitalu o godz. 715,   a  w   Śliwniku  Msza św.  będzie o   godz.   900.

 

  1. Msza św. o godz. 10:00 w uroczystość Bożego Ciała będzie odprawiana w intencji dzieci, które obchodzą rocznicę I Komunii św., dlatego zapraszamy wszystkie dzieci z klas IV oraz ich rodziców.

 

  1. Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej w dni powszednie procesja wokół kościoła, a w niedzielę po nabożeństwie o godz. 17:00 – zachęcamy wszystkich do uczczenia Chrystusa obecnego w Najśw. Sakramencie.

 

  1. W piątek przypada święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny.

 

  1. Została udzielona dyspensa na piątek po Uroczystości Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a podjęcia innych form pokuty, jak na przykład: modlitwa, jałmużna czy uczynki miłości.

 

  1. Przypominamy, że nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane: –  w niedziele i święta o godz. 17:00

–       w dni powszednie o godz. 17:30.

 

  1. Wspólnota „Źródło Wody Żywej” zaprasza na adorację w piątek w kościele po Mszy św. wieczornej.

 

 

  1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

      Jan Litwinka

         Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…