UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ W PARAFII ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA

19 maja 2024 roku odbyła się uroczystość I Komunii Świętej w parafii św. Andrzeja Apostoła na Eucharystii  o godz. 11:00. Sakrament przyjęło 18 dzieci. Eucharystię celebrował ks. Krzysztof, który przygotował dzieci do sakramentu. W oprawę Mszy Świętej włączyli się rodzice, którzy przeczytali  czytania i modlitwę powszechną oraz wspólnie z dziećmi przynieśli dary. Po zakończeniu homilii nastąpiło odnowienie obietnic  Chrztu św. Dzieci trzymały zapalone świece, które zostały zapalone od paschału, a ogień został im podany przez rodziców. Do stołu ofiarnego przystępowały indywidualnie i przyjmowały Ciało Chrystusa w postawie klęczącej. Oczywiście jak dobry zwyczaj nakazuje były też podziękowania, które skierowane były najpierw  do Pana Jezusa, a  kończyły na osobach, które przygotowały dzieci do sakramentu. Oprawę muzyczną zapewnił organista Marcin Bojski z zespołem.