VI Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiaj usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w piątek.

 

 1. Przypominamy, że nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie o godz. 17:30, a w niedziele o godz. 17:00.

 

 1. W poniedziałek przypada święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, natomiast w środę Św. Stanisława – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 

 1. Również w poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli, czyli tzw. Dni krzyżowe.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii św. w dwóch grupach o  9:30  i  11:30. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci, ich rodziców i chrzestnych. Natomiast rodziców dzieci komunijnych i członków rodzin prosimy, aby korzystali ze spowiedzi w tygodniu, tj. od poniedziałku do piątku. Naszych parafian, którzy nie     są zainteresowani I Komunią św. zapraszamy na pozostałe Msze św. albo na dodatkową Mszę św. o godz. 13:30.

 

 1. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie w poniedziałek o godz. 16:30.

 

 1. Wspólnota Maryjna, której celem jest wzmocnienie i propagowanie kultu NMP – naszej Patronki – zaprasza na spotkanie we wtorek, o godz. 16:30 do salki w Domu Katechetycznym obok biura parafialnego.

 

 1. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na spotkanie w salce Domu Katechetycznego o godz. 16:00 w czwartek.

 

 1. Kandydatów do bierzmowania z klas siódmych zapraszamy do salki nad garażami na majowe spotkania w grupach:
 • Niedziela, 12.05 –   15:00 SP nr 2
 • Niedziela, 12.05 –   16:00 SP1 kl. 7a
 • Sobota,     18.05 –   16:00 SP1 7cd
 • Niedziela, 26.05 –    15:00 SP1 kl. 7b
 • Niedziela, 26.05 –    16:00 SP1 kl. 7b oraz Społeczna SP.

 

 1. W dniach 17-19 maja w Domu Młodych w Rokitnie odbywać się będą rekolekcje dla młodzieży męskiej „Bohaterowie Boga”. Rekolekcje kierowane są do uczniów klas siódmych i starszych. Szczegóły na stronie Centrum DDM na Facebooku i u ks. Tomasza.

 

 1. Organizujemy wyjazd na XXVIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych nad Lednicą w dniu 1 czerwca br. Zapraszamy szczególnie młodzież klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz szkół średnich. Bliższe informacje na stronie internetowej pl oraz u Ks. Dawida.

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na prace renowacyjne przy kruchcie północnej naszego kościoła, które powinny rozpocząć się już po niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszła do wieczności:

              †      Krystyna Idzkiewicz

         Módlmy się za nią prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…