V Niedziela Wielkanocy

 1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba.

 

 1. W środę rozpoczynamy miesiąc maj, w szczególny sposób poświęcony Maryi. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych:
 • w dni powszednie o godz. 17:30
 • w niedzielę i święta o godz. 17:00.

 

 1. W środę także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.

 

 1. W czwartek przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

 

 1. W piątek przypada uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w naszej świątyni będą sprawowane jak w każdą niedzielę, ale nie będzie tylko Mszy św. o godz. 11:30. Msza św. w intencji Ojczyzny będzie odprawiana o godz. 10:00 – zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę i potrzebne łaski dla naszego narodu.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa; a spotkanie Przyjaciół Paradyża po Mszy św. wieczornej w salce w Domu Katechetycznym;
 • w piątek okazja do spowiedzi: w czasie każdej Mszy św. i od godz. 15:00 do 18:42  oraz w tygodniu pół godziny przed każdą Mszą św.
 • w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00 rano, a odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze, tylko Ks. Tomasz odwiedzi swoich chorych wyjątkowo w tym miesiącu w piątek, tj. 3 maja.

 

 1. W sobotę będziemy obchodzili święto św. Floriana, męczennika – pamiętajmy w tym dniu o strażakach, którzy często z narażeniem własnego życia śpieszą    nam z pomocą.

 

 1. Przypominamy, że Parafialny Klub Seniora organizuje 10-dniowy wyjazd nad morze na turnus wypoczynkowy do Ustronia Morskiego w dniach 23 maja – 1 czerwca br. Mamy jeszcze trzy wolne miejsca i zainteresowanych wyjazdem prosimy o zgłaszanie się do salki nad garażami w każdą środę w  godzinach  10:00  –  11:30.

 

 1. Parafia św. Jakuba Apostoła w Ośnie Lubuskim zaprasza 11 maja 2024 r. na obchody 900-lecia Diecezji Lubuskiej. Świętowanie 900-letniej rocznicy powstania na tych ziemiach polskiej diecezji przypomina o chrześcijańskiej tożsamości i korzeniach tworzenia się naszej państwowości, która była i jest związana z chrześcijaństwem. Program uroczystości na plakacie.

 

 1. W czwartek obchodzony był w Żaganiu „Dzień Ochrony Zabytków” i przy tej okazji jako jedna z trzech w województwie – Parafia nasza otrzymała wyróżnienie w ramach nagrody Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków „Lubuskie Konserwacje 2024” w kategorii: za realizację prac konserwatorskich i restauratorskich przy kruchcie w naszym kościele.

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

            †        Anna Strzelecka

            †        Irena Bisiorek

            †        Kazimierz Jarominek

            †        Stefania Kuczer

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…