WYRÓŻNIENIE LUBUSKIEGO KONSERWATORA ZABYTKÓW ZA RENOWACJĘ KRUCHTY

25 kwietnia 2024 roku Kapituła Nagrody „Lubuskie Konserwacje” edycja 2024 przyznała wyróżnienie w kategorii – za realizację prac konserwatorsko-restauratorskich w zabytku  przyznano dla Parafii rzymskokatolickiej pw. Wniebowzięcia NMP w Szprotawie za prace remontowo-konserwatorskie przy kruchcie zachodniej kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Szprotawie. Zostało wręczone proboszczowi naszej parafii ks. Prałatowi Ryszardowi Grabarskiemu, który jest inicjatorem prac konserwatorskich naszej świątyni.

Nagrody Lubuskie Konserwacje są przyznawane przyznano w czterech głównych kategoriach od 2008 roku. Wyróżnienia to forma podziękowania tym, którzy dbają o zabytki i mają wizję ich zachowania dla kolejnych pokoleń jako perły lubuskiej architektury.
Uroczyste wręczenie odbyło się w  dawnym klasztorze kanoników regularnych reguły św. Augustyna. Stanowią część wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków. – To święto wszystkich, którzy angażują się w utrzymywanie w dobrej kondycji lubuskich zabytków.