IV Niedziela Wielkanocy

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec świata.

1. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną” ! Polecajmy tych młodych ludzi Tej, która jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.

1. Msza św. w naszym kościele w piątek o godz. 17:00.

1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII – grupa Ks. Dawida – dzisiaj po Mszy św. wieczornej w salce w Domu Katechetycznym. Bardzo prosimy o obecność także rodziców.

1. Natomiast kandydatów do bierzmowania z klas siódmych zapraszamy na kwietniowe spotkania w grupach do salki nad garażami :
  • Niedziela, 28.04 –       15:00 SP1 kl. 7b
  • Niedziela, 28.04 –       16:00 SP1 kl. 7b oraz Społeczna SP.

1. Spotkanie Domowego Kościoła dzisiaj o godzinie 16:00 w salce nad garażami.

1. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza do udziału w pielgrzymce do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie oraz na Odpust Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi. Wyjazd autokaru 25 maja (sobota) o godz. 7:30 z parkingu koło Pepco w Szprotawie, a powrót w niedzielę około godz. 20:00. Koszt pielgrzymki wynosi 220 zł. Bliższe informacje w gablocie, a zapisy pod numerem tel.  605 590 196.

1. Mamy też zaproszenia na pielgrzymki z sąsiednich parafii:
  • Wiechlice: Pielgrzymka do Częstochowy, Krakowa i Zakopanego w dniach 16 – 20 czerwca, a koszt wynosi 800 złotych. Zapisy pod numerem tel. 696 489 376 lub bezpośredni kontakt z Ks. Proboszczem;
  • Leszno Górne: Apostolat Maryjny ogłasza zapisy na pielgrzymkę do Praszki, Mstowa, Gidle i Częstochowy na Jasną Górę w dniach 25 – 27 lipca, a koszt wynosi 360 zł. Zapisy do 30 maja pod numerem tel. 725 524 169  u  Pani Salomei Komarek.

1. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w oazach wakacyjnych organizowanych przez naszą diecezję. Więcej informacji na plakacie oraz na stronie lubuskaoaza.pl   i   u Ks. Tomasza.

1. W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

†      Adrian Długosz

†      Janina Ignaszak

†      Krzysztof Jucha

†      Henryk Długosz

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…