III Niedziela Wielkanocy

 1. Dziś przypada III Niedziela Wielkanocy – w Polsce każdego roku, obchodzona jest jako Niedziela Biblijna z następującym po niej Tygodniem Biblijnym. Niech to będzie dla nas okazja, aby sięgnąć po Ewangelię, ponieważ ona daje nam Ducha św. i prowadzi do Boga Ojca.

 

 1. Abp Tadeusz Wojda, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ogłosił dzisiejszą niedzielę dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego.

 

 1. Apostolat Zbawczego Cierpienia zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie w czwartek o godz. 16:30 w salce w Domu Katechetycznym.

 

 1. W najbliższą niedzielę przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

 

 1. Wspólnota „Źródło Wody Żywej” zaprasza na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie w piątek o godz. 18:00. Po Mszy św.  adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa wstawiennicza oraz po jej zakończeniu poświęcenie wody, oliwy i soli. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy na 11:30 w kościele. 

 

 1. Kandydatów do bierzmowania z klas siódmych zapraszamy na kwietniowe spotkania w grupach do salki nad garażami :
 • Niedziela, 14.04 –       15:00 SP nr 2
 • Niedziela, 14.04 –       16:00 SP1 kl. 7a
 • Sobota,     20.04 –       16:00 SP1 7cd
 • Niedziela, 28.04 –       15:00 SP1 kl. 7b
 • Niedziela, 28.04 –       16:00 SP1 kl. 7b oraz Społeczna SP.

 

 1. Spotkanie Domowego Kościoła w przyszłą niedzielę o godzinie 16:00 w salce nad garażami.

 

 1. Natomiast spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII – grupa Dawida – w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej w salce w Domu Katechetycznym. Bardzo prosimy o obecność także rodziców.

 

 1. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w oazach wakacyjnych organizowanych przez naszą diecezję. Więcej informacji na plakacie oraz na stronie lubuskaoaza.pl   i   u Ks. Tomasza.

 

 1. Serdecznie zapraszamy na tegoroczną pieszą pielgrzymkę powołaniową, z Paradyża do Rokitna, która odbędzie się w sobotę 27 kwietnia.  Wyjście pielgrzymki o godz. 7:00, a hasłem są słowa: „Powołanie: łaska i misja”. Szczegóły w sprawie zapisów na stronie internetowej seminarium duchownego (paradisus.pl).

 

 1. Natomiast Przyjaciele Paradyża organizują wyjazd na doroczną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu. Wyjazd w niedzielę 5 maja o godzinie 9:20 z przystanku koło Domu Kultury, a powrót około godz. 17:00. Koszt 100 zł. Zapisy w zakrystii oraz u Ks. Dawida do 26 kwietnia.

 

 1. Biuro parafialne we wtorek wyjątkowo nie będzie czynne.

 

 

 1. W minionym tygodniu z naszej społeczności odszedł do wieczności:

               †      Mieczysław Chomicz

         Módlmy się za niego prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…