Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego – kult Miłosierdzia Bożego jest znakiem czasu. Każdy z nas winien korzystać z łask, jakich Bóg chce nam udzielić w ogromie Miłosierdzia swego, zwłaszcza tych, które realizują się w sakramentach pokuty i Eucharystii.

         Zachęcamy do rozwijania osobistej pobożności poprzez odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego, a także do uczestnictwa w „Godzinie Miłosierdzia”  w  każdy  piątek  o  godz.  1500  w naszym  kościele.

         Natomiast dzisiaj w związku z obchodzonym świętem Miłosierdzia Bożego, z którym Pan Jezus związał wielkieobietnice zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy przed Najśw. Sakramentem o godz. 1500.

 

 1. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego pamiętajmy także o naszych zmarłych – zanieśmy im radosną wieść o zmartwychwstaniu naszego Pana i nadzieję,  że i oni zmartwychwstaną. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy na cmentarzu o godz. 17:00 za naszych zmarłych, a imiennie wspominać będziemy tych, którzy odeszli w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

 

 1. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą Parafialne Zespoły Caritas, dlatego też pamiętajmy o tych, którzy posługują w naszej parafii. Niech dobry Bóg stokrotnie wynagrodzi czynione przez nich dobro i obdarza zdrowiem oraz potrzebnymi łaskami.  Natomiast ofiary składane dzisiaj przy wyjściu z kościoła do puszek przeznaczone są na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

 

 1. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z dnia 25 marca z powodu Wielkiego Tygodnia.

 

 1. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie w poniedziałek o godz. 16:30 w salce nad garażami.

 

 1. Natomiast Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na spotkanie do salki w Domu Katechetycznym w czwartek o godz. 16:00.

 

 1. Apostolat Zbawczego Cierpienia zaprasza na Różaniec w naszym kościele w sobotę o godz. 8:15 w czasie, którego będziemy wypraszać ulgę w cierpieniu i powrót do zdrowia dla wszystkich chorych i cierpiących w naszych parafiach.

 

 1. Zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy na 11:30 w kościele. 

 

 1. Kandydatów do bierzmowania z klas siódmych zapraszamy na kwietniowe spotkania w grupach do salki nad garażami :
 • Niedziela, 14.04 –       15:00 SP nr 2
 • Niedziela, 14.04 –       16:00 SP1 kl. 7a
 • Sobota,     20.04 –       16:00 SP1 7cd
 • Niedziela, 28.04 –       15:00 SP1 kl. 7b
 • Niedziela, 28.04 –       16:00 SP1 kl. 7b oraz Społeczna SP.

 

 1. Natomiast „cicha taca” jak w każdą drugą niedzielę będzie przeznaczona na renowację kredensu z zakrystii, który do końca miesiąca powinien już wrócić na swoje miejsce.

 

 

 1. W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

             †      Krystyna Nowacka

            †      Tadeusz Bredy

       Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…