Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego – kult Miłosierdzia Bożego jest znakiem czasu. Każdy z nas winien korzystać z łask, jakich Bóg chce nam udzielić w ogromie Miłosierdzia swego, zwłaszcza tych, które realizują się w sakramentach pokuty i Eucharystii.

Zachęcamy do rozwijania osobistej pobożności poprzez odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego. A Msza św. w      piątek o godz. 17:00.

Natomiast dzisiaj w związku z obchodzonym świętem Miłosierdzia Bożego, z którym Pan Jezus związał wielkie  obietnice zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy przed Najśw. Sakramentem o godz. 15:00 kościele pw. Wniebowzięcia NMP.

1. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego pamiętajmy także o naszych zmarłych – zanieśmy im radosną wieść o zmartwychwstaniu naszego Pana i nadzieję, że i oni zmartwychwstaną. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy     na cmentarzu komunalnym o godz. 17:00 za naszych zmarłych, a imiennie wspominać będziemy tych, którzy odeszli w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

1. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą Parafialne Zespoły Caritas, dlatego też pamiętajmy o tych, którzy posługują w naszej parafii. Niech dobry Bóg stokrotnie wynagrodzi czynione przez nich dobro i obdarza zdrowiem oraz potrzebnymi łaskami.  Natomiast ofiary składane dzisiaj przy wyjściu z kościoła do puszek przeznaczone są na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

1. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie w poniedziałek o godz. 16:30 w salce nad garażami.

1. Natomiast Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na spotkanie do salki w Domu Katechetycznym w czwartek o godz. 16:00.

1. Apostolat Zbawczego Cierpienia zaprasza na Różaniec w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w sobotę o godz. 8:15 w czasie, którego będziemy wypraszać ulgę w cierpieniu i powrót do zdrowia dla wszystkich chorych i cierpiących w naszych parafiach.

1. Zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy na 11:30 w kościele.

1. Kandydatów do bierzmowania z klas siódmych zapraszamy na kwietniowe spotkania w grupach do salki nad garażami :
  • Niedziela, 14.04 –       15:00 SP nr 2
  • Niedziela, 14.04 –       16:00 SP1 kl. 7a
  • Sobota,     20.04 –       16:00 SP1 7cd
  • Niedziela, 28.04 –       15:00 SP1 kl. 7b
  • Niedziela, 28.04 –       16:00 SP1 kl. 7b oraz Społeczna SP.

1. Natomiast „cicha taca” jak w każdą drugą niedzielę będzie przeznaczona na renowację obrazów, które do końca maja powinny już wrócić na swoje miejsce.

1. W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

†      Krystyna Nowacka

†      Tadeusz Bredy

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…