Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Od Wigilii Paschalnej cały Kościół raduje się ze zmartwychwstania Pańskiego. Ostatnie słowo należy do Chrystusa, gdyż zwyciężył śmierć, szatana i grzech. Niech wielkanocne wydarzenia sprawią, że będziemy świadkami Zmartwychwstałego w naszym codziennym życiu.

1. Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Fakultet Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze

1. Nowenna do Miłosierdzia Bożego jest odprawiana codziennie do przyszłej niedzieli włącznie w czasie Godziny Miłosierdzia o godz. 15:00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP  –   zapraszamy wszystkich do wspólnej

1. Wspólnota Maryjna, której celem jest wzmocnienie i propagowanie kultu NMP – naszej Patronki – zaprasza na spotkanie we wtorek,                    2 kwietnia o godz. 16:30 do salki w Domu Katechetycznym obok biura parafialnego.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

–   w czwartek spotkanie Przyjaciół Paradyża o godz. 16:00 w salce w Domu Katechetycznym;

–   w piątek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16:00 oraz okazja do spowiedzi  i  Msza św. o godz. 17:00;

– w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny w kościele pw. Wniebowzięcia NMP o godz. 8:00 rano, a odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.

1. W każdą I sobotę miesiąca jest organizowany wyjazd ze Szprotawy na Pieszą Pielgrzymkę z Międzyrzecza do Rokitna. Trasa wynosi 14 km, a bliższe informacje pod numerem telefonu 723 726 768 od poniedziałku     do piątku w godzinach 7:00 – 12:00.

1. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na zbiórkę w przyszłą sobotę o godzinie 10:00 w salce nad garażami oraz przed Mszą św. o 11:30 do zakrystii.

1. Przyszła Niedzielą jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzianiech ten szczególny dzień otwiera nas na drugiego człowieka. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiary do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej diecezji.

1. Zapraszamy do modlitwy za zmarłych w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 na cmentarzu komunalnym przy ul. Warszawskiej. Gdzie kluczem wspólnej modlitwy będziemy otwierać drzwi Bożego Miłosierdzia dla naszych zmarłych.

1. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone w czasie Triduum Paschalnego na prace renowacyjne w naszym kościele i na Ziemię Świętą oraz na KUL i Fakultet Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

Jarosław Król

Janina Frankiewicz

Alicja Foks

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…