Niedziela Palmowa

 1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, wprowadza nas w Wielki Tydzień. To już naprawdę ostatni moment, aby pojednać się z Bogiem w sakramencie pokuty, aby w pełni uczestniczyć w Świętym Triduum Paschalnym.    Prosimy, nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.

 

 1. Spowiedź –       poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17:00

 –      Wielki Piątek   w godz. 7:00  –  23:00

  –     Wielka Sobota w godz. 7:00 – 8:00   i   15:00 – 16:00.

 

 1. W i e l k i C z w a r t e k :

– w tym dniu jest odprawiana w kościele parafialnym tylko jedna Msza św., zwana Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, która jest pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa

–     Msza św. o godz. 18:00

–     po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy     

–     adoracja do godz. 22:00.

 

 1. W i e l k i P i ą t e k :

–   upamiętnia mękę i śmierć Pana Jezusa, obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy: powstrzymujemy się od alkoholu, a także pokarmów mięsnych i tylko raz jemy do syta. Tego dnia, na znak smutku i żałoby, nie sprawuje się Eucharystii. Na zakończenie liturgii Najśw. Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego:

–       liturgia rozpocznie się o godz. 18:00

a/ Liturgia Słowa

b/  adoracja Krzyża – ofiary przeznaczone są na Ziemię Świętą

c/ Komunia św.

–  a d o r a c j a :  godz. 7:00  do  godz. 23:00   –   zapraszamy do modlitwy

godz. 23:00  –  Gorzkie żale  i  zakończenie adoracji.

 

 1. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w Wielki Piątek będzie o godz. 15:00, natomiast Droga Krzyżowa o godz. 15:30 w kościele.

 

 1. Zgodnie z życzeniem Pana Jezusa przekazanym S. Faustynie od Wielkiego Piątku do Niedzieli Miłosierdzia Bożego, w czasie Godziny Miłosierdzia będziemy odmawiać nowennę do Miłosierdzia Bożego, która będzie codziennie o godz. 15:00. Tekst nowenny jest wyłożony na stoliku z prasą.        

 

 1. W i e l k a S o b o t a :

–       jest dniem adoracji Najśw. Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym planując swój dzień, abyśmy znaleźli czas na spotkanie z Chrystusem w czasie adoracji, najlepiej według podanego planu. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, obowiązuje więc nadal cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Zatem warto w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych

–       adoracja od godz. 7:00 rano

–       święcenie pokarmów w kościele parafialnym od godz.  9:00  do  14:45

W czasie święcenia pokarmów będzie zbierana taca na nasze Seminarium Duchowne w Paradyżu.

W Śliwniku w sobotę adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 10:00 – 12:45, a po jej zakończeniu poświęcenie pokarmów. 

    Święcenie na innych wioskach: Kartowice – 10:00,    Henryków – 10:30, 

                                  Puszczyków – 11:30,      Nowa Kopernia – 12:00.

 

    Godz. 21:00 – WIGILIA PASCHALNA : oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa

 1. a) gromadzimy się przed kościołem na poświęcenie ognia i wody ( świece na odnowienie przyrzeczeń Chrztu św. otrzymamy w kościele)
 2. b) Msza św.
 3. c) liturgia zakończy się procesją rezurekcyjną.

 

 1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Jutrznią w czasie Triduum Paschalnego. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godzinie 8:00. Dla uczestników będą przygotowane teksty liturgii.

 

 1. N i e d z i e l a     Z m a r t w y c h w s t a n i a     P a ń s k i e g o :

       –    Msze św.  o godz.  6:00 ;   8:30;   10:00;   11:30    i   18:00

       –    w szpitalu o godz.  6:30,   a w Śliwniku o godz.  9:30,    

 

 1. Poniedziałek Wielkanocny :

–  Msze św. według porządku niedzielnego

–   taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 

 1. W poniedziałek przypada Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Tych, którzy chcieliby włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji prosimy o wpisanie się do Księgi Duchowej Adopcji wyłożonej na stoliku przy wyjściu głównym z kościoła i zapraszamy do wspólnej modlitwy w poniedziałek na Mszę św. o godz. 18:00.
 • Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne tylko we wtorek.
 • W tym tygodniu można jeszcze w kościele ofiarować żywność trwałą,   a w Wielką Sobotę możemy podzielić się święconką  – tradycyjnie już będzie można złożyć swój dar w zakrystii. Ofiarowana żywność będzie przekazana w Wielką Sobotę o godz. 15:00 samotnym i potrzebującym.
 • Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na renowację wejścia głównego do naszego kościoła – prace dobiegły końca. Koszt renowacji kruchty łącznie z witrażami wyniósł nieco ponad 100 tysięcy złotych. Tutaj słowa podziękowania kierujemy w stronę Pana Burmistrza i Rady Gminy dzięki, ich decyzji otrzymaliśmy wsparcie w wysokości 25 tysięcy złotych. Natomiast taca z Wielkiego Czwartku, Wielkiej Soboty i Niedzieli Zmartwychwstania  Pańskiego  przeznaczona  będzie  na  renowację  XVIII-wiecznego kredensu z zakrystii.
 • Plan adoracji i program Triduum Paschalnego jest podany na stronie parafii, a także będzie rozdawany dzisiaj przez ministrantów przy wyjściu z kościoła oraz będzie wyłożony na stoliku z prasą.
 • Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta rozpocznie się o godz. 19:00 dzisiaj w kościele – zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny.
 1. Uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Społecznej zapraszamy na rekolekcje do kościoła Św. Andrzeja Apostoła w dniach 25 – 27 marca br.,  w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę  na  godz.  16:00.

 

 • KOMUNIKAT:

 19. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszła do wieczności:

        †      Cecylia Prengler     

Módlmy się za nią prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…