V Niedziela Wielkiego Postu

 1. To już piąta niedziela Wielkiego Postu. Zmienia się też charakter tego okresu liturgicznego. Do tej pory dominowało wezwanie do nawrócenia i pokuty, a od piątej niedzieli Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego.

 

 1. Kolejna niedziela Wielkiego Postu będzie już Niedzielą Palmową, rozpoczynającą Wielki Tydzień, dlatego w czasie każdej Mszy św. poświęcenie palm. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11:30 rozpocznie się od uroczystego obrzędu poświęcenia palm na placu przy ratuszu (na kwadracie) oraz procesji do kościoła. Natomiast po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta o godz. 19:00.

 

 1. Droga krzyżowa w piątek :
 • dla dzieci o godz. 16:30
 • dla dorosłych rano o godz. 8:15 a  wieczorem  dla młodzieży i dorosłych o godz. 17:15
 • w Śliwniku po Mszy św. o godz. 16:00.

 

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00, natomiast w Śliwniku o godz. 9:15

 

 1. Chorych, którzy nie korzystają z odwiedzin kapłanów w I soboty miesiąca, a chcieliby skorzystać z sakramentu pojednania i przyjąć Komunię św. w najbliższą sobotę z racji zbliżających się świąt wielkanocnych prosimy o zgłaszanie w zakrystii bądź telefonicznie.

 

 1. Członków i Sympatyków Wspólnoty Apostolatu Zbawczego Cierpienia zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 16:30 w salce w Domu Kat.

 

 1. Kandydatów do bierzmowania z klas siódmych zapraszamy na wspólne spotkanie dzisiaj o godzinie 15:00 do kościoła św. Andrzeja. W tym miesiącu w ramach spotkania przeżyjemy wspólnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

 

 1. Natomiast spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII – grupa Dawida – po Mszy św. wieczornej w salce.

 

 1. Uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 i  Szkoły Społecznej zapraszamy na rekolekcje wielkopostne do kościoła Św. Andrzeja Apostoła w dniach 25 – 27 marca, tj. w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę na godz. 16:00.

 

 1. Przypominamy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczynają się dzisiaj i będą trwały do środy włącznie. Starajmy się tak zaplanować czas rekolekcji, abyśmy mogli korzystać każdego dnia z nauk rekolekcyjnych, które będą głoszone w czasie Mszy św. o godzinie  7:00,  9:00 i 18:00 oraz przystąpić w środę do Sakramentu Pojednania w godzinach 6:30 – 10:00 i 16:30 – 19:00. Pamiętajmy w naszych modlitwach o prowadzącym rekolekcje, o spowiednikach, a także o naszych parafianach, aby dla wszystkich był to rzeczywiście czas nawrócenia i pojednania.

 

 1. Parafialny Zespół Caritas w Szprotawie pragnie powiadomić, że w dniu 23 marca, tj. w środę w godzinach 10:00 – 14:30 będzie wydawana żywność dla najbardziej potrzebujących podopiecznych naszego CARITASU.

 

 1. Przy wyjściu bocznym z kościoła są do nabycia świece wielkanocne po   20 złotych. Podobnie jak w ubiegłych latach część ofiar z dystrybucji świec przeznaczona będzie na remont Schroniska dla bezdomnych mężczyzn.

 

 1. Zgodnie z zapowiedzią od dzisiaj rozpoczęła się NOWENNA W INTENCJI OJCZYZNY, ZGODNY NARODOWEJ I POSZANOWANIA ŻYCIA LUDZKIEGO, którą będziemy odmawiać do 24 marca po każdej Mszy św. Można czynić to indywidualnie, a intencje na każdy dzień są podane na plakacie przy wyjściu z kościoła.

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszła do wieczności:

          †     Helena Nowagiel

        Módlmy się za nią prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…