V Niedziela Wielkiego Postu

 1. To już piąta niedziela Wielkiego Postu. Zmienia się też charakter tego okresu liturgicznego. Do tej pory dominowało wezwanie do nawrócenia i pokuty, a od piątej niedzieli Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego.

 

 1. Kolejna niedziela Wielkiego Postu będzie już Niedzielą Palmową, rozpoczynającą Wielki Tydzień, dlatego w czasie każdej Mszy św. poświęcenie palm. Natomiast w kościele pw. Wniebowzięcia NMP po Mszy św. wieczornej odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta  o godz. 19:00.

 

 1. Droga krzyżowa w piątek o godz. 16:30.

 

 1. Gorzkie żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.

 

 1. Chorych, którzy nie korzystają z odwiedzin kapłanów w I soboty miesiąca, a chcieliby skorzystać z sakramentu pojednania i przyjąć Komunię św. w najbliższą sobotę z racji zbliżających się świąt wielkanocnych prosimy o zgłaszanie w zakrystii bądź telefonicznie.

 

 1. Członków i Sympatyków Wspólnoty Apostolatu Zbawczego Cierpienia zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 16:30 w salce w Domu Katechetycznym.

 

 1. Kandydatów do bierzmowania z klas siódmych zapraszamy na wspólne spotkanie dzisiaj o godzinie 15:00 do kościoła św. Andrzeja Apostoła. W tym miesiącu w ramach spotkania przeżyjemy wspólnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

 

 1. Natomiast spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII – grupa Dawida – po Mszy św. wieczornej w salce.

 

 1. Uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 i  Szkoły Społecznej zapraszamy na rekolekcje wielkopostne do kościoła Św. Andrzeja Apostoła w dniach 25 – 27 marca, tj. w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę na godz. 16:00.

 

 1. Przypominamy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczynają się dzisiaj i będą trwały do wtorku włącznie. Starajmy się tak zaplanować czas rekolekcji, abyśmy mogli korzystać każdego dnia z nauk rekolekcyjnych, które będą głoszone w czasie Mszy św. o godzinie 17:00 oraz przystąpić we wtorek do Sakramentu Pojednania od godz. 16:00. Pamiętajmy w naszych modlitwach o prowadzącym rekolekcje, o spowiednikach, a także o naszych parafianach, aby dla wszystkich był to rzeczywiście czas nawrócenia i  

 

 1. Parafialny Zespół Caritas w Szprotawie pragnie powiadomić, że w dniu 23 marca, tj. w środę w godzinach 10:00 – 14:30 będzie wydawana żywność dla najbardziej potrzebujących podopiecznych naszego CARITASU.

 

 1. W zakrystii są do nabycia świece wielkanocne po 20 złotych. Podobnie jak w ubiegłych latach część ofiar z dystrybucji świec przeznaczona będzie na remont Schroniska dla bezdomnych mężczyzn.

 

 1. Zgodnie z zapowiedzią od dzisiaj rozpoczęła się NOWENNA W INTENCJI OJCZYZNY, ZGODNY NARODOWEJ I POSZANOWANIA ŻYCIA LUDZKIEGO, którą będziemy odmawiać do 24 marca po każdej Mszy św.  Można czynić to indywidualnie, a intencje na każdy dzień są podane na plakacie przy wyjściu z kościoła.

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszła do wieczności:

          †     Helena Nowagiel

       Módlmy się za nią prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…